ОСТАННІ НОВИНИ

У Відні обрали переможців Міжнародної премії ім. Івана Франка

Олена Карп'юк

|

В Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) визначили лауреатів цьогорічної Міжнародної премії ім. Івана Франка. Про це Львівському порталу повідомили у Міжнародному фонді Івана Франка.

 

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» цього року переміг Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства Ярослави Мельник.

Реклама партнерів

Зазначимо, що до складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Переможці Міжнародної премії ім. Івана Франка отримають грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження відбудеться 27 серпня на батьківщині Івана Франка – у Дрогобичі.

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка.

Лауреати Премії  попередніх років:

  • у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму»;
  • у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language»;
  • у 2017 у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» – заслужений професор ЛНУ імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...