ОСТАННІ НОВИНИ

Лілія Гриневич заявила, що Євросоюз готовий фінансувати реформу ПТУ

Олена Карп'юк

|

У Міністерстві освіти і науки України розробили концепцію реформування професійно-технічної освіти, під яку Європейській Союз готовий дати гроші. Про це пише «Укрінформ», передає кореспондент Львівського порталу.

 

«Ми розробили концепцію реформування професійно-технічної освіти, під яку Європейській Союз готовий дати гроші», – сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона уточнила, що ЄС готовий дати гроші на покращення інфраструктури, що дуже важливо при теперішній зношеності обладнання профтехосвіти на 60-100%.

«Це була наша основна вимога. Це буде інфраструктурний проект ЄС, який дасть змогу збудувати орієнтовно 20 навчально-практичних центрів. Половина грошей – це ґрант, а половина – позика Європейського інвестиційного банку, яку буде віддавати уряд України, а, можливо, вони поставлять умову, щоб віддавали обласні адміністрації, які будуть набувачами цього майна і цих центрів», – пояснила Гриневич.

Вона констатувала, що сьогодні в Україні тільки 20% випускників шкіл продовжують своє навчання в ПТУ, тоді як у Європі ця цифра складає 40%. Тому зараз стоїть завдання покращити професійно-технічну освіту, щоб у профтехосвіту пішли випускники.

«Держава виділяє кошти на створення сучасних центрів професійно-технічної освіти, де ми робимо сучасну базу під гостродефіцитні професії, і цю сучасну базу можуть використовувати більше навчальних закладів, ніж один», – зазначила Лілія Гриневич.

Водночас вона зауважила, що органи місцевого самоврядування повинні звести ПТУ з ринками праці.

«Мова йде не про закриття, а про раціональне об’єднання. Від цього виграють діти, ринок праці і в перспективі викладачі. Ми говоримо про пріоритетність дуальної освіти. Це та освіта, яка здійснюється як у класній аудиторії і в майстерні, так і на виробничих площах. Ми повинні звести професійну освіту з регіональними ринками праці», – підкреслила міністр.

Як повідомляв Львівський портал, в смт Куликів, що на Жовківщині, хочуть створити центр професійно-технічної освіти, аби школярі могли обрати ту професію, на яку справді є попит в області.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...