ОСТАННІ НОВИНИ

У Польщі закликали відмовитися від зображення Меморіалу орлят зі Львова в паспортах

|

Поляки закликають міністра внутрішніх справ і адміністрації Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці та Цвинтаря оборонців Львова з переліку ілюстрацій для польського паспорта. Про це повідомляє Польське радіо, передає Львівський портал.

В окремому конкурсі Інтернет-користувачі можуть голосувати за 6 з 13 мотивів, які також повинні прикрасити новий паспорт. Серед пропозицій для голосування є також Остра брама у Вільнюсі. Плани розміщення у польському паспорті зображень місць на терені Литви та України спричинили розбіжності, а також дипломатичну реакцію Вільнюса та Києва. Польські експерти та журналісти закликали міністра внутрішніх справ та адміністрації Маріуша Блащака змінити правила конкурсу. Під закликом підписалися вже понад 120 поляків.

«Дбаючи про добрі відносини Польщі з Литвою та Україною, закликаємо міністра внутрішніх справ та адміністрації пана Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці та Цвинтаря оборонців Львова з переліку мотивів, представлених на конкурс Міністерства, метою якого є вибір ілюстрації для нового польського паспорту.

Як Остробрамська каплиця, так і Цвинтар львівських орлят – це важливі місця для польської історії та культури. Однак потрібно прийняти до уваги те, як багато суперечок та поділів може створити використання місць, що є частиною Вільнюса та Львова, міст, які розташовані на терені сусідніх з Польщею незалежних держав, для ілюстрації документа, що підтверджує польське громадянство.

Польща після майже 100 років від часів відновлення незалежності – це абсолютно інша країна, яка має набагато ліпші, ніж у минулому, відносини з Литвою та Україною. Не варто ризикувати знищенням цієї цінності задля введення символічних графічних змін на шпальти польських паспортів. Закликаємо пана міністра до розсудливості та відмови від правил конкурсу, що у нинішній формі призведе до кризи взаємовідносин Польщі з Литвою та Україною», – написали польські експерти та журналісти.

Заклик на сьогоднішній день підписали 122 польські журналісти, експерти, митці та громадські діячі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі планується випустити паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, планують розмістити Меморіал орлят у Львові. Згодом  у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...