ОСТАННІ НОВИНИ

В УКУ з’явиться група, в якій навчатимуться нечуючі студенти

Євгенія Сінькова для Львівського порталу

|

В УКУ викладачі кафедри загальної та соціальної педагогіки планують створити простір з підтримку глухих й слабочуючих студентів і запрошують на навчання у вищій школі, відкриття якої відбудеться восени 2018 року. Про це Львівському порталу повідомили в прес-центрі Українського католицького університету.

Першими кроками були створення у відділі студентських справ УКУ сектору із супроводу студентів із особливими потребами, зустріч очільника сектору, доцента кафедри  соціальної педагогіки Ігоря Кобеля з головою правління Українського товариства глухих Іриною Чепчиною. Також триває підготовка до підписання Меморандуму про співпрацю і партнерство.

«Студенти з порушенням слуху можуть бути такими ж успішними в навчанні, як й інші студенти. Але вони не завжди мають хороші результати ЗНО при вступі, оскільки відчувають при складанні іспитів психологічний дискомфорт і невпевненість через свої фізіологічні особливості. Відтоді, як ввели ЗНО серед абітурієнтів зменшилася кількість вступників із порушеннями слуху. Вони не можуть реалізувати свій потенціал і отримати вищу освіту та працювати за професією, про яку мріють. Ми постараємося це виправити. Зараз в Україні є перші двоє глухих жінок, які здобули науковий ступінь. Одна з них працює співробітником Національної Академії педагогічних наук, інша – директором школи для глухих дітей», – зазначив викладач соціальної педагогіки УКУ Ігор Кобель.

За його словами, проблемами навчання і виховання, соціалізації і працевлаштування глухих займаються чуючі люди. Однак потреби глухих найкраще знають самі ж глухі. Після успішного навчання на програмі «соціальна педагогіка» і «соціальна робота», вони повертатимуться у свої осередки і допомагатимуть іншим людям з порушенням слуху.

Зазвичай навчання глухих супроводжується сурдоперекладом – перекладом на українську жестову мову і навпаки. Проте частина слабочуючих студентів не користується жестовою мовою, а слуховими апаратами або звукопідсилюючою апаратурою.

Нагадаємо, що в Українському католицькому університеті успішно працює Школа жестової мови, на якій студенти вивчають українську жестову мову на базовому рівні. Цього року Школа жестової мови провела четвертий випуск студентів.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...