ОСТАННІ НОВИНИ

Сільський лікар отримуватиме більше ніж міський, - Ковтонюк

|

В результаті впровадження страхової медицини в Україні лікар у селі може отримувати навіть більше ніж міський. Про це сьогодні, 11 січня, на прес-конференції у Львові розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, передає кореспондент Львівського порталу.

лікар

Як він розповів, дохід лікаря залежатиме від кількості укладених угод з пацієнтами і на підставі цього йому виплачуватимуть кошти.

«Є такий міф, що у селах нема пацієнтів. Насправді все не так: у селах мало лікарів і на одного припадає багато пацієнтів. Там є зворотня проблема – потрібно більше лікарів. Ми не боїмося того, що сільський лікар матиме недостатній дохід, навпаки, він буде більший ніж у місті», – зазначив Павло Ковтонюк.

Водночас заступник міністра охорони здоров’я України зауважив, якщо у місті буде конкуренція за пацієнтів, то в селі через те, що особливого вибору нема, люди йтимуть до того лікаря, що є. «Але питання в тому, чи лікар захоче туди їхати…», – зазначив він.

Також додав: «Це нормальна ситуація, коли замість нормальних 2 тисяч пацієнтів, є 3-4-5 тисяч. Питання у тому, як туди запросити лікаря, і це є справа громад. У новій системі охорони здоров’я, яку ми будуємо, є така річ, як чіткий розподіл ролей: держава страхує, лікар лікує, а громада хазяйнує. Тобто, від громади залежить інфраструктура – чи є лікарю де працювати, чи є комп’ютер,  чи є йому де жити. Це справа місцевого бюджету та місцевої влади».

Як повідомляв Львівський портал, заступник міністра охорони здоров’я розповів у Львові, як цьогоріч ми переходитимемо на страхову медицину.

Фото: Кордон

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...