ОСТАННІ НОВИНИ

Заступник міністра охорони здоров’я розповів у Львові, як цьогоріч ми переходитимемо на страхову медицину

|

Із січня цього року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає у зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги. Відтак заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк прибув до Львова із робочою поїздкою та розповів про те, що чекає мешканців Львівщини із впровадженням страхової моделі медицини на первинному рівні. Про це сьогодні, 11 січня, він розповів на прес-конференції, передає кореспондент Львівського порталу.

1

За його словами, це буде перший рік переходу України на фінансування охорони здоров’я за принципом державного медичного страхування. Втім, як він зауважив, цього року його впроваджуватимуть лише на рівні первинної медичної допомоги (медико-санітарної).

«Вторинна медична допомога приєднається до нового принципу фінансування у 2018 році. Але 2017 рік для неї буде підготовчим», – пояснив Павло Ковтонюк.

«Що це за новий принцип фінансування? Це означає, що гроші, які платники податків платять до бюджету, ідуть за конкретну послугу для конкретної людини, а медичний заклад отримує кошти відповідно до того, скільки послуг та скільком людям їх надано, якої вони якості…Окрім цього, варто зауважити, що ці гроші будуть отримуватися за договором…Тобто, заклади первинної допомоги укладають контракт з державою на обслуговування людей, які обрали в цьому закладі лікаря, і держава платить згідно встановленого тарифу», – сказав він.

Також Павло Ковтонюк наголосив, що пацієнт може обирати собі будь-якого лікаря, бо відміняється територіальна прив’язка.

«Лікар більше не буде сидіти і просто так отримувати зарплату, у нього буде дохід, що залежатиме від кількості пацієнтів, які в нього є. Тобто, якщо лікар добре лікує, його обирають, в нього буде добрий дохід. Навіть в межах того фінансування, яке є в нас в державі, це можливо, і дохід у лікаря може бути дуже гідним. Якщо у лікаря пацієнтів нема, то чому держава йому повинна платити?!», – наголосив він.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я, кожен пацієнт обиратиме собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) та укладає з ним угоду, де чітко визначено обсяг гарантованих послуг. Так, дохід лікаря залежатиме від кількості оцих укладених угод з пацієнтами. На підставі цього лікарю платитимуть за кожного пацієнта.

Отож, заступник міністра охорони здоров’я розповів скільки лікар отримуватиме за одного пацієнта: «У нас були попередні розрахунки відповідно до старого проекту бюджету про те, що в середньому лікар отримуватиме 210 грн за одного пацієнта. А приблизний орієнтир для лікаря – 2 тисячі пацієнтів».

За словами Павла Ковтонюка, важливим компонентом реформи є електронна охорона здоров’я: «Ми рухатимемося поступово, почнемо з малого. Першою буде реєстрація: пацієнт має обрати лікаря і зареєструватися у нього. Тобто, у електронній системі вже будуть реєстр пацієнтів, лікарів, закладів і те, як вони закріплені один за одним. Далі – фіксуватиметься те,  з чим  пацієнт звернувся, що було зроблено, потім – направлення в аптеку, на діагностику. І так поступово вводитимемо все нові і нові функції».

Водночас він пояснив, яким чином цього року реформа впроваджуватиметься в областях України: «Всередині року ми будемо готові перейти на новий принцип фінансування, змінивши Бюджетний кодекс і закон про бюджет…Таким чином, якщо регіони будуть до цього часу готові, вони зможуть почати реформу».

Також Павло Ковтонюк розтлумачив, що буде із тими людьми, які не сплачують податки: «Ми запропонували впровадити в Україні солідарну систему страхування, яка базується на механізмі залучення внесків із загального оподаткування. Це значить, що ваші страхові внески не будуть залежати від того, чи ви працюєте, чи ви платите податки, вони відраховуватимуться від загальних податків, які сплачують всі українці».

Фото: lb.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...