ОСТАННІ НОВИНИ

До замків «Золотої підкови» Львівщини може приєднатись палац Бадені, що у Буську?

|

У Буську в палаці Бадена може з’явитись філія Львівської картинної галереї. Про такі плани міста у коментарі Львівському порталу повідомив міський голова Буська Ростислав Сліпець.

1

За словами мера міста, зараз палац Бадені переходить у власність територіальної громади після того, як 7 років був крилом Міністерства внутрішніх справ.

«Там ціла військова частина, яка належить зараз МВС, але є розпорядження про передачу Кабінетом міністрів місту, і минулої п’ятниці нам надіслали проект акту прийому-передачі, і ми зараз будемо палац приймати. Розпорядження було прийняте Кабміном ще весною. А сам проект акту нам надіслало МВС 4 листопада 2016 року. Тепер ми на сесії утворюємо комісію з числа депутатів і працівників виконкому і починаємо процес  перебирання… Після Другої світової війни там була військова частина. На початку 2000-х років військова частина вибралася, а приміщення залишились під Міністерством оборони…А у МВС передали у 2009 році, щоб тут утримувати нелегалів, яких ловлять на кордоні. Але люди висловилися проти, і на цьому закінчилося», – розповів Р. Сліпець.

На питання, що планує місто Буськ робити з палацом Бадені, коли він перейде у власність громади, мер Буська відповів:

«Коли ми переберемо палац, то будемо мати право вкладати в нього якісь кошти, бо зараз такого оправа не маємо. У нас у 2009 році в Буську був референдум. Люди висловилися, щоб там був соціально-культурний центр. Якщо ми палац Бадені до нового року «візьмемо», то весною ми його перекриємо і законсервуємо. Тому що, аби  робити повністю ремонт, у нас у бюджеті немає коштів. Головне перекрити, щоб не було доступу до нього…».

Також мер Буська висловив амбітне бажання доєднати палац Бадені до «Золотої підкови Львівщини».

«Моє бачення, щоб там зробили філію від Львівської картинної галереї. Все-одно туристи їдуть через Буськ в Олеський замок. Наскільки я знаю, що у сховищах Олеського замку картин є багато…. Це дало би нам змогу доєднатися до «Золотої підкови Львівщини». Люди їхали би через Буськ в  Олеський замок, далі – у Золочів і Підгорецький замок»,- зазначив мер міста.

Також Ростислав Сліпець не заперечує передачі палацу Бадені у концесію.

«Ми це питання не розглядали, бо ніхто ще не звертався, щоб палац взяти у концесію. Але якщо звернуться, то доведеться вивчати досвід в Україні: чи просто взяли у концесію і воно лишилося в тому стані, що було ? Якщо буде пропозиція, то будемо розглядати…»,- заявив він.

Окрім того, мер додав, що після того, як палац Бадені повністю перейде у власність Буська, міська влада звертатиметься до Львівської ОДА по фінансову допомогу для реконструкції приміщень.

Нагадаємо, у Буську б’ють на сполох через те, що старовинний палац Бадені руйнується.

Нещодавно з’явилася інформація про те, що Підгорецький замок хочуть передати у концесію.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...