ОСТАННІ НОВИНИ

Вперше за роки незалежності твори легендарного Хемінгуея вийдуть українською

|

Ернест Хемінгуей – класик американської та світової літератури, лауреат Нобелівської та Пуліцерівської премії, письменник-легенда – вперше з часів Незалежності вийде українською мовою. «Видавництво Старого Лева» придбало права на всі твори класика. Тож на початку 2017 року можна очікувати на перші книжки легенди на українському ринку. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі видавництва.

1

Після переговорів, що тривали понад рік, правовласники творів Ернеста Хемінгуея – Hemingway Foreing Rights Trust – погодилися надати право публікувати їх саме «Видавництву Старого Лева». Серед труднощів, які довелося подолати у процесі переговорів – сприйняття українського середовища як такого, де несерйозно ставляться до авторського права. Мова йде перш за все про велику частку піратського контенту українською мовою, який з’являється практично одночасно з легальними виданнями або, як у випадку творчості Хемінгуея, є незаконно оприлюднений у вільному доступі у вигляді оцифрованих версій видань радянських часів. Тож серед умов видання українською мовою є і забезпечення правового поля й боротьба з нелегальним оприлюдненням електронних версій творів Хемінгуея. Тому «Видавництво Старого Лева» наполягає на тому, щоб усі інтернет-ресурси, де є опубліковано переклади творів Хемінгуея або їхніх частин українською мовою, видалили ці тексти. В іншому випадку порушення авторських та майнових прав розглядатиметься у судовому порядку.

Востаннє повне видання творів Ернеста Хемінгуея виходило українською мовою у 1979—1981 роках – це був чотиритомник, що вийшов у видавництві художньої літератури «Дніпро». Після того ще були публікації окремих романів, як-от «Фієста» та «По кому подзвін» у видавництві «Вища школа» у 1985 році. Але з часу 1991 року не вийшло жодної книжки творів Хема українською мовою з дотриманням вимог авторського права. Старий Лев видасть твори Хемінгуея у перекладах провідних сучасних українських перекладачів.

Фото: ЛітАкцент

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...