ОСТАННІ НОВИНИ

«Батіг та пряник» від Садового: селянам пропонують агломерацію, а потім – маршрутки через центр

|

Традиційне відеозвернення міський голова Львова Андрій Садовий присвятив агломерації та і проблемам із приміськими маршрутками. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

1

«Сьогодні хочу присвятити частину звернення поясненню теми міської агломерації, яка почала обговорюватись у Львові. Місто зростає, його життя, а також життя багатьох навколишніх сіл та містечок починають перетинатись. У нас все більше з’являється спільних інтересів і проблем, які потрібно вирішувати.

Ми їх бачимо кожного дня. Наприклад, мешканці навколишніх сіл хочуть доїжджати до центру Львова без жодних пересадок. Деякі громади вже використовують львівську інженерну інфраструктуру, дехто прагне цього в майбутньому.

Та ж проблема зі сміттєзвалищем стосується ледь не половини області, яка користувалась полігоном Збиранка. Правда, на сьогодні вирішенням цієї проблеми займається місто наодинці.

Багато міст світу проходили через такий досвід і вирішували це створенням міських агломерацій. До таких об’єднань, як правило, входили великі міста як центри та навколишні громади. Це в жодному випадку не означає втрату громадами своїх прав та самоврядності. Натомість дозволить якісно планувати життєдіяльність Львова та навколишніх громад, які вже функціонують як єдиний організм. Ті громади, які вже об’єднані з нами адміністративно – а це Винники, Рудно та Брюховичі – відчувають значні переваги. Місто цього року інвестує майже 40 мільйонів гривень в дороги, системи водопостачання та каналізування, освітлення, школи в цих громадах.

На сьогодні ми рухаємось двома шляхами. По-перше, фракція «Самопомочі» ініціювала в парламенті зміни до закону Про об’єднані територіальні громади. Ці зміни дадуть ясність щодо того, як повинні функціонувати агломерації. По-друге, ведемо розмови з навколишніми громадами, з якими у нас є спільні інтереси.

Я хочу повернутись до теми транспорту. На сьогодні є суттєвий дисбаланс в розвитку якості транспорту у місті та, так званих, приміських маршрутів. Ми потужно модернізуємо громадський транспорт у Львові. Вже закупили багато нових одиниць, будуємо нові трамвайні колії, відкриваємо в середині листопада 11-кілометрову нову лінію на Сихів. На неї, до речі, виїдуть сім нових трамваїв, які ми закупили лише в цьому році.

Натомість, приміські маршрутки за останні роки практично не оновились. Їх якість суттєво поступається міському транспорту. Загалом, місто зацікавлене, аби мережа громадського транспорту поширювалась на навколишні громади. Ми готові обслуговувати ці маршрути якісним транспортом. Але ми не можемо погодитись з тим, що таке велике місто як Львів трактується деякими обласними чиновниками як звичайна точка на карті області і автобуси з одного села в інше проїжджають через центр міста. Попереду багато роботи і ми як самодостатні і самоврядні громади повинні знайти мудре рішення», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомляв Львівський портал, 25 жовтня Львівська облрада не підтримала львівську «агломерацію Садового»: депутати Львівської обласної ради під час сесійного засідання схвалили зміни до проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Жовківського та Яворівського районів.

На минулому пленарному засіданні Львівської облради питання перспективних планів щодо цих районів перенесли через прохання міського голови Львова Андрія Садового. Водночас повідомлялося, що Львівська агломерація може «проковтнути» навколишні села.

Раніше міськрада Львова скерувала до ЛОР та Верховної ради заяву щодо своєї агломерації.

Детальніше про об’єднання територіальних громад на Львівщині та, зокрема, про агломерацію Львова, читайте у інтерв’ю Львівського порталу із аналітиком ГО “Європейський діалог” Тарасом Баранецьким.

Фото: Вікіпедія

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...