ОСТАННІ НОВИНИ

СБУ просять розглянути заяви львівської журналістки про польський Львів

|

Етнічна полька, яка проживає у Львові, Мар’я Пиж заявила на польському телебаченні, що у Львові притісняють поляків, а Україна не має ідентичності. Оцінку заявам журналістки, які розпалюють національну ворожнечу має дати СБУ. Копія відповідного звернення до начальника СБУ у Львівській області є у розпорядженні Львівського порталу.

27

«Хочу звернути Вашу увагу на те, що українська журналістка польського походження Марія Пиж-Пакош, яка проживає у місті Львові, заявила в інтерв’ю польському порталу wMeritum.pl, що: «Львів був і буде польським містом».

Враховуючи сказане, прошу Вас звернути увагу на цю проблему та надати відповідь, чи не вбачає Служба безпеки України у виступі даної громадянки, зазіхання на територіальну цілісність і розпалювання міжнаціональної ворожнечі?» – йдеться у зверненні.

Під зверненням до СБУ підписалися глава правління ГО «Економічний бойкотний рух» Олег Радик та Координатор ГО «Самооборони Львівського Євромайдану» Любомир Босаневич.

26

Як відомо Мар’я Пиж, нещодавно заявила, що «тішиться що в Польщі зростає мода на польський патріотизм, польський одяг та повстанські пісні…»

«Якщо пам’ять про власних героїв, пам’ять про повстанців, які чимало зробили для свого народу це називається фашизмом, тоді так ми є фашистами… Якщо люди сприймають патріотизм за фашизм то дуже шкода, адже в їхній голові хибне уявлення, або вони так виховані», – прокоментувала вона сплеск патріотизму у Польщі.

Водночас журналістка не розділяє аналогічний патріотизм в Україні, зокрема, у рідному для неї Львові. Зокрема вона згадує історичну багатокультурність Львова, називає його польським містом, у якому сьогодні притісняють поляків та заявляє, що Україна не має ідентичності і шанує «не тих» героїв.

«Сьогодні у Львові притісняють поляків… Маємо пам’ятник Степану Бандері у Львові, бюст Шухевича на одній із польськмх шкіл у Львові, що для нас є образливим та зроблено для того, аби ми не забували, де живемо… Якщо Бандера для них герой, то що можна говорити про Волинську трагедію… Син Шухевича у Раді добивається того, аби визнати ОУН-УПА за героїв. Українці мусили на чомусь збудувала собі ідентичність… Вигодували ми собі ворога за східним кордоном (цитує священника Ісакович Залеського )…», –сказала у студії Мар’я Пиж.

Також Мар’я Пиж  мріє, щоб поляки у Львові жили, працювали та мали всі необхідні для цього можливості. Та, на жаль,  Україна не дає жодної для цього гривні…

«Все чудово у Львові доки ти не зачіпаєш тему історії, (ОУН-УПА, які «мордували» людей – перебиває ведучий) та польський Львів», – сказала Мар’я Пиж….

До слова, Мар’я Пиж  стала на захист фанатів України і заперечила ведучому, що жодних образливих гасел на плакатах під час футбольного Мундіалю не було.

Як відомо, Львів заснований українським королем Данилом Романовичем (Данилом Галицьким – ред.) на честь його сина Лева у середині 13 століття (перша згадка у 1256 році – ред).

Після завершення Першої світової війни й національно-визвольної боротьби 1917–1921 роках під владою Польщі опинилися такі етнічні українські землі як: Галичина, Холмщина, Підляшшя, Західна Волинь, Західне Полісся, Посяння, Лемківщина.

Реклама партнерів
Загрузка...

Коментарі

  1. Донос в СБУ за висловлення етнічною полькою на польському каналі власної думки (зрештою згідної з історичними фактами). Пора вам ідіоти лікуватись.

  2. пані щось не подобається .Автобус Львів -Варшава їздить кожен день. Стосовно ЛЬвова .40 років був є і буде УКраїна. А шановна журналістка нехай не загострює ситуацію сеператистів хватає без неї.

  3. В кожному народі є корисні ідіоти і повні придурки. Маємо приклад польського зразка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...