ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові стартують «Єврейські дні у Ратуші»

|

Сьогодні у Львові вдруге розпочнеться просвітницький проект «Єврейські дні у Ратуші: спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

євр

Відкриє серію лекцій та дискусій літературознавчиня Катажина Котинська з Польської Академії Наук (Варшава). Вона прочитає лекцію на тему «Мультикультурність, багатоголосся, мовчання. «Інший» міжвоєнного Львова в літературі». Локація – ресторан «Ратуша» (пл. Ринок, 1). Початок – о 19.00 год.

«Мультикультурність міжвоєнного Львова є красивим образом, який дуже часто і охоче використовується. Перевіримо, як це питання виглядає в літературі міжвоєнного періоду як польської, так і української. Яке місце в місті польських авторів займають українці, де в текстах українських авторів є поляки, як одні і другі бачать євреїв? Чи герої повістей і оповідань, які походять з різних етнічних груп, ідилічно співіснують чи себе взаємно ледво толерують, а може навіть перебувають в ворожій ізоляції?», – зазначає прес-служба ЛМР.

Катажина Котинська – професорка Інституту славістики Польської Академії Наук, Варшава. Україністка, літературознавець, перекладачка української і білоруської літератури. Коло дослідницьких зацікавлень: українська література XX i XXI ст., образ Львова в літературах різних народів, функціонування літературного тексту в сприйнятті читача, літературний переклад – практика і критика. В 2015 р. видала книжку «Львів: про прочитання міста по-новому» («Lwów: o odczytywaniu miasta na nowo», Краків, MCK).

Гостьовими лекторами і доповідачами стануть також Крістоф Мік (Ворвікський університет, Великобританія), Кай Струве (Галле-Віттенберзький університет ім.Мартіна Лютера, Німеччина), Ян Томаш Гросс (Прінстонський університет, США), Тімоті Вайт(Міський університет Нью-Джерсі, США), Мейгіл Фавлер (Університет Стетсона, США),Данило Ільницький, Віктор Мартинюк (Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУкраїни, Львів), Кароліна Шиманяк (Вроцлавський університет / Єврейський історичний інститут, Варшава), Ірина Старовойт (Львівський національний університет ім. Івана Франка), Наталія Алєксюн (Туро коледж, США).

Фото: afishalviv.net

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...