ОСТАННІ НОВИНИ

Міністр екології про Грибовицьке сміттєзвалище: всі питання до місцевої влади

|

«Проблема вивозу сміття – це компетенція не міністерства природи, а міністерства житлово-комунального господарства та органів місцевого самоврядування», – заявив в інтерв’ю Львівському порталу міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак, коментуючи те, що найбільше в Україні Грибовицьке сміттєзвалище перетворилось на екологічну бомбу: незаконне захоронення побутових відходів, гудронні озера, дуже висока смертність та захворюваність серед місцевого населення.

сміттєзвалище

Відповідаючи на питання кореспондента Львівського порталу про те, що на місцевому рівні органи місцевого самоврядування дуже часто самі блокують вирішення даного питання, адже сміттєвий бізнес в світі – це надприбутковий бізнес, а понад 40 інвесторів, які готові були будувати сміттєпереробний завод – всі пішли, Остап Семерак відповів:

«Це питання треба адресувати не до міністерства природи, а до органів місцевого самоврядування. Для локалізації будь-якого сміттєпереробного заводу потрібно виділити земельну ділянку. Це компетенція органів місцевого самоврядування. Звичайно, що сільська рада, яка є неподалік Львова, наприклад, не дуже зацікавлена, щоб на її території будувався сміттєпереробний завод. Бо такий стереотип. Але, скажімо, в Швейцарських горах неподалік від Давосу, де проходить всесвітньовідома конференція, стоїть сміттєспалювальний завод і все містечко опалюється і отримує гарячу воду від переробки сміття, яке вони ж і продукують. Це прекрасний приклад – немає сміття, ні запаху навколо і високий рівень утилізації цього сміття».

За словами Остапа Семерака, питанням № 2 сміттєзвалища біля Львова є гудронні озера.

«Друге – гудронні озера. На території країни знаходяться багато складованих чи якось розміщених небезпечних відходів, і Україна не володіє технологіями переробки. Ми вже готуємо стратегію поводження з небезпечними відходами. Після візиту до Львова я звернувся до офісу НАТО, до нашого міністерства закордонних справ, до посольства в Польщі з проханням поінформувати про можливість залучення світових технологій і досвіду щодо утилізації гудронних озер біля Львова», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, цими вихідними на Грибовицькому сміттєзвалищі, що біля Львова, сталася чергова аварія – воно загорілося. Мешканці Грибовичів перекрили дорогу для сміттєвозів та вимагають приїзду мера Львова Андрія Садового, аби він на власні очі побачив сміттєву катастрофу. Також активісти радили львів’янам не відкривати вікна цієї ночі, аби не отруїтися димом та випарами.

Станом на 10.00 годину пожежу вдалося ліквідувати.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...