ОСТАННІ НОВИНИ

Львів буде виключений із спадщини ЮНЕСКО – експерт

|

За місяць-другий Львів буде виключений із списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди…», повідомила заступник голови ГО «Центр суспільних інновацій», активіст Народної дії Олеся Дацко, поінформували Львівський портал у Львівському прес-клубі.

10

За словами О. Дацко, два роки тому відбулася 37 сесія ЮНЕСКО. Львову було винесено «китайське» попередження щодо виключення історичного центру Львова зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Цього літа відбулася 39 сесія, де Львівська міська рада звітувала про кількість проданих пампухів і кількість туристів. Експерти ЮНЕСКО сказали: «Вибачте, нас це не цікавить, нас цікавить як зберігаються пам’ятки». І власне ті самобуди та ті незаконні будівництва, які ведуться в межах державного історико-архітектурного заповідника на сьогодні несуть катастрофічну загрозу щодо виключення Львова зі списку ЮНЕСКО», – каже вона.

Реклама партнерів

Також, за її словами, 5 травня голова ЛОДА ліквідував Львівський державний  історико-архітектурний заповідник як юридичну особу.

З цим, що Львів може бути виключеним зі спадщини ЮНЕСКО, погоджується і представник від партії «БПП – Солідарність» Орест Шейка.  Як приклад руйнування будинків у центральній частині міста внаслідок міської безгосподарності, а, можливо, і корупції, він наводить спробу будівництва готельного комплексу по вулиці Федорова.

«Скуповується насамперед земельна ділянка, на місцевому рівні погоджується будівництво, будується котлован завглибшки вісім метрів, археологічні роботи потроху припиняються і не враховується жодної думки археологів. Після того, ми кличемо експертів з Києва, з Міністерства культури, аналізуємо. Археологи кажуть: «Ви знаєте, що ви робите в центрі Львова? Якщо ви це побудуєте, ви побудуєте греблю в центрі Львова. Тому що тут йде дуже багато підземних джерел. Всі будинки довкола на Руській, на Сербській, на Федорова «складуться», як книжки». Відповідно, зараз кілька років стоїть порожній будівельний майданчик. Ніхто не притягнений до відповідальності, ні з тих, хто будував, ні з тих, хто кришував», – розповідає він.

Хоча громадські активісти вважають, що не депутати домоглися припинення цього будівництва та скасування дозволів.

«Ви, як депутат, звернулися в суд, ви були п’ять років в судах проти органів влади, проти забудовників, ви виступили на нашій стороні під час судових процесів?», – закинула Орестові Шейці юрист та правозахисник Олеся Ковалишин, яка і відстояла в суді рішення на користь громади та Львова.

Раніше Львівський портал опублікував статті, хто «кришує» самобуд на Гіпсовій? та скандал, що у Львові зводять нову «ратушу»

Ілюстрація: Богдан Волошин

Коментарі

  1. Якщо Львів не буде зразком для наслідування іншим містам України, тоді хто? Котре з міст?
    Як будівельник хочу усіх причетних до недалекоглядних рішень осторогою навздогін, проте дуже голосно застерегти, – за нагальної потреби недоречні котловани можна використати й іншим чином, – проте Ви/значно краще, аби (у Сірих міста цілого) до цього руки (коло щебню*/в суміші бетону) не дійшли…
    P.S. Історичний центр міста Лева, – “парафія” реставраторів та археологів! Жодного кроку без їх згоди, – хоч би кому посеред ночі й особисто Президент/Б.Обама/Понтифік задзвонив…
    *http://sum.in.ua/s/kamenuvaty

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...