ОСТАННІ НОВИНИ

Як у Пісках роззброювали батальйон «ОУН»

Олена Тищенко, Львівський портал

|

Сьогодні інтернет-середовище облетіла звістка про ледь не насильницьке роззброєння військовиками 93-ї бригади батальйону «ОУН», який дислокувався у селищі Піски під Донецьком, і сутички між бійцями добровольчого батальйону і кадровими військовими. Як усе відбувалося насправді, Львівському порталу розповів головний редактор львівської газети «Ратуша» Микола Савельєв, який перебував у гущі подій.

«Зранку на позиції приїхало чотири БТРи з бійцями 93-ї бригади на чолі зі своїм  командиром полковником Мікацем. Полковник запропонував «оунівцям» передати зброю, яка належить його бригаді. Мікац мотивував це тим, що має передати командування 93-ю іншому командиру», – повідомив журналіст.

Єдиною підставою для непорозумінь виявилася вимога «оунівців» представити письмовий наказ про передачу зброї, однак доволі скоро ця вимога була виконана.

Полковник Мікац також підтвердив раніше озвучену бійцям «ОУН» пропозицію влитися до складу 93-ї бригади. Частина бійців батальйону пристали на цю пропозицію і відправилися до розташування бригади. Інша частина, здавши зброю, вирішила відправитися додому. Третя – тимчасово залишилася з військовиками 93-ї, які зайняли позиції батальйону, аби передати всю необхідну інформацію, повідомив Львівському порталу Микола Савельєв.

Реклама партнерів

Як повідомив в коментарі “Укрінформу” в.о начальника прес-служби Генерального Штабу Збройних Сил України Олексій Мазепа., перебування добровольчого батальйону “ОУН”, який офіційно не входить до складу ЗСУ, “не дозволяло Україні повною мірою виконати Мінські домовленості. Тому керівництвом ЗСУ прийнято рішення щодо відведення особового складу добровольчого батальйону “ОУН” від лінії розмежування у Пісках

Коментуючи повідомлення у ЗМІ про нібито “ультиматум”, висунутий добровольчому батальйону, представник Генштабу зазначив: “Який ультиматум? Адже нещодавно командир батальйону Микола Коханівський написав листа керівництву стосовно того, що вони готові виконувати завдання, які ставить перед ними керівництво ЗСУ…Зараз вони отримали розпорядження і вони його виконують”.

Фото: ТСН


Загрузка...