ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові правоохоронці та активісти оголосили війну псевдоволонтерам

|

Питання боротьби з псевдоволонтерами розглядалось сьогодні, 1 квітня, на спільній нараді керівництва органів внутрішніх справ Львівщини з громадськими активістами. Про це Львівському порталу повідомили у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

Участь у нараді взяли начальник Головного управління МВС України у Львівській області полковник міліції Дмитро Загарія, його заступник полковник міліції Сергій Маруняк, начальник Штабу ГУМВС України у Львівській області полковник міліції Юрій Гладун, заступник начальника Управління громадської безпеки полковник міліції Андрій Гребенюк, начальник Львівського міського управління міліції підполковник міліції Павло Гарасим, а також представники громадських організацій «Самооборона Львова», «Варта 700», «Дорожній контроль» та інших.

«Головна проблема – це те, що волонтерський рух дискредитований шахраями, котрі збирають гроші де завгодно – на вулицях, на дорогах, в маршрутках. І куди потім діваються ці гроші – невідомо. Точніше, відомо, проте довести те, що їх привласнюють шахраї дуже складно», – окреслила проблему громадська активістка ГО «Варта 700» Наталя Шелестак.

За словами активістів, схеми шахраїв–псевдоволонтерів примітивні, але досить ефективні. Вони працюють за принципом піраміди. Є звичайні «волонтери», котрих ми бачимо зі скриньками на вулицях, є десятники, а є організатори цього «бізнесу на довірі».

«Переважно вони досить непогано захищені юридично. Мають відповідні документи, бухгалтерію, проте перевірити скільки «волонтери» зібрали на вулицях і скільки було перераховано тим, для кого ці кошти збираються, неможливо. І суми привласнених шахраями коштів – астрономічні», – розповів активіст ГО «Варта 1» Ігор Зінкевич.

Під час наради правоохоронці домовились з активістами про ряд спільних практичних заходів, які будуть здійснені для того щоб витіснити «новітніх жебраків» зі Львова й області, а також для того щоб притягнути організаторів цього «бізнесу» до відповідальності.

«Найближчим часом будуть організовані спільні групи, до складу яких увійдуть працівники міліції та громадські активісти і займатимуться ці групи виключно псевдоволонтерами. Зараз ми відпрацюємо алгоритм роботи і невдовзі буде результат», – пообіцяв Павло Гарасим.

Усі присутні погодились з тим, що позбавити місто від цього виду зловмисників, котрі як ніхто вміють пристосуватись до ситуації, буде надзвичайно складно, проте більше миритись з ним не можна.

«Найгірше, що ці псевдоволонтери заробляють на наших патріотичних почуттях, на нашій доброті, нашій довірливості. Хоч буде непросто, я сподіваюсь, що спільними зусиллями ми викинемо цю нечисть з міста», – підсумував Дмитро Загарія.

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Загрузка...