ОСТАННІ НОВИНИ

Це переходить межі здорового глузду - Садовий про обстріл власного будинку

|

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію, яка трапилась вчора ввечері з будинком його сім’ї. Нагадаємо, за попередньою інформацією, будинок обстріляли з протитанкового гранатомету РПГ. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Вчора перед 21 год вечора я отримав на свій телефон дзвінки. Дзвонив мешканець з вул Мучної, журналісти, що щось вибухнуло в будинку чи на вулиці. Я зразу зателефонував начальнику міліції області пану Загарії. Він сказав, що вже виїжджає.

Я сьогодні побачив усе на власні очі. Емоцій дуже багато», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також мер додав, що справою щодо обстрілу, який трапився п’ять місяців тому, займається СБУ.

«Справою займається Служба безпеки України. Вони п’ять місяців розслідують цей злочин, який був скоєний тоді. Так розумію, будуть також зараз.

Мені пропонували особисту охорону, для дружини. Це мала б бути група охоронців. Я мав би носити бронежилет. Це означало б, що я мав би жити в тюрмі. Я на це категорично не погодився. Я завжди ходив пішки, ходжу, спілкуюсь з людьми. За рішенням суду була визначена охорона біля будинку. Там стоїть пост. Цю будку вчора на півметра перенесло від цього вибуду.

Яка охорона може вберегти від такого пострілу?

Якщо раніше це була стара модифікація, то, як мені говорить міліція, зараз є новішої модифікації протитанковий гранатомет. Що від цього може вберегти?

Я би хотів, щоб правоохоронці, Служба безпеки, яка проводить слідство, довели справу до кінця. Питань є дуже багато. І в мешканців міста, у всіх небайдужих. В мене є дуже багато запитань. Це переходить межі здорового глузду. Рівно п’ять місяців тому у цьому самому будинку. Розумію, що людина, чи група людей, які це роблять, знають, що вони хочуть.

Я не знаю, що вони хочуть, на мене тиснули, завжди тиснути будуть. Якоїсь конкретної речі я не пригадую, щоб були якісь погрози.

Бувають гострі політичні дискусії. Більшість з них зараз відбуваються в Києві.

Я думаю, що це діло честі працівників правоохоронних органів – цей злочин розкрити», – додав А. Садовий.

Мер зазначив, що зі сім’єю поїхав з будинку в четвер ввечері.

«В четвер орієнтовно о 18.30 год я поїхав на Прикарпаття», – додав мер Львова Андрій Садовий.

Від вчорашнього пострілу з вікон будинку повилітали шибки. Також пошкоджені двері, стіна.

Я надіюсь на фахове розслідування», – додав він.

Моя робота є публічною. Я зайшов в будинок, я вийшов. Це видно. Світло горить. Можна просто встати збоку і за усім спостерігати. Я є відкритий. Я не збираюсь змінювати свій стиль життя.

Якщо перший раз, я думав, може хотіли налякати, чи якусь шкоду зробити. Коли минуло рівно 5 місяців. Якби професіонал хотів попасти у вікно, він би зруйнував цей будинок. Хоча всі вікна повилітали, двері повикручувало, пробило повністю стіну. В мене багато запитань.

Працівників ДСО було двоє. Є камери відеоспостереження, де чітко видно, звідки був постріл і куди він був скерований. Є інформація з трьох камер. Всі ці дані передані в міліцію», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Коментуючи ситуацію з будинок, мер Львова акцентував увагу на роботі судової гілки влади. Адже за останній час у Львові саме за рішенням суддів злочинців випускали під домашній арешт.

«Простий випадок. У жовтні наша міліція затримала людей, які приїхали з гранатометами, зі зброєю. Їх затримали. А суд їх випускає під домашній арешт. Чи останній випадок, коли у Львові міліціонери затримали на гарячому злодія-рецидивіста. Суд випустив його під домашній арешт. Це переходить межу здорового глузду», – додав мер Львова..

Також Андрій Садовий зазначив, що випадок, який трапився з його будинком в липні, взяв під особистий контроль Президент України.

«Коли останній раз приїжджав президент до Львова, питав про справи з нападом. Після виборів я мав розмову з керівником Служби безпеки України. Він сказав, що ще додатково скерує працівників, які це питання вивчать. Можливо, зараз вони більш ретельно будуть вивчати цю всю інформацію і матеріали, які були зібрані міліцією і передані їм 5 місяців тому і сьогодні. З 21 год вечора там слідчі дії тривали. Сьогодні зранку тільки закінчились», – додав Андрій Садовий.

Мер переконаний, що будь-який злочин можна розкрити, враховуючи сучасні технології.

«Це є безпрецедентно для Львова і для України. Яка охорона від цього може захистити? Добре, що нас не було вдома. Думаю, для усіх це є важливим питання. Я вірю, що не можна приховати інформацію. Будь-який злочин може бути розслідуваний. Тільки потрібен фаховий підхід», – додав Андрій Садовий.  

Фото: Львівський портал  

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...