ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати не дозволили повернути українцям депозити з неплатоспроможних банків

|

Народні депутати не підтримали законопроект, який дозволив би Фонду гарантування вкладів повернути українцям депозити з неплатоспроможних банків. За законопроект 5055 “Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб)” проголосувало 227 нардепів. Законопроект 5049 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб”, нардепи декілька разів провалили, передає Еспресо.TV.

Тобто нардепи дозволили випустити векселі для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за допомогою яких українці змогли б отримати свої депозити з банків, які визнали неплатоспроможними. Але нардепи не підтримали законопроект 5049, без якого неможливо запустити випуск векселів.

“Вклади до 200 тисяч гривень мають 98% українців. Сама бідна публіка, яка не може отримати свої вклади. Процедуру ліквідації проходять 13 банків. Для них потрібно 10 млрд грн. На рахунку Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) немає нічого. Якщо НБУ видасть позику, то там опиниться 5 млрд грн. Зараз на кону мільйони найбідніших людей, які можуть отримати компенсацію. Ми обмінюємо вексель на ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики), які будуть належати фонду. Він несе ці держоблігації в Нацбанк і НБУ дає їм гроші. Кошти поступлять через 2 дні після підписання закону президентом. Люди отримають свої вклади виключно грошима”, – пояснив законопроект 5055 у Раді міністр фінансів Олександр Шлапак.

Фото: www.radiosvoboda.org

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.