ОСТАННІ НОВИНИ

Семеро українських журналістів перебувають в полоні терористів

|

У полоні бойовиків на Донбасі перебувають семеро українських журналістів. Про це йдеться у спільній заяві Незалежної медіапрофспілки та Спілки журналістів, пише УП.

“Наші колеги Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробйов, Дмитро Потєхін, Олександр Білокобильский та Сергій Сакадинський потрапили в полон до представників “ДНР” і “ЛНР”. Доля декого з них узагалі залишається невідомою”, – йдеться в заяві.

Медійні організації звертають увагу, що журналісти потрапили в заручники до терористів, виконуючи свій професійний обов’язок, і вимагають від держави звільнити полонених колег.

НСЖУ і НМПУ також заявляють, що ситуація з порушеннями прав журналістів на захоплених бойовиками територіях є критичною.

Реклама партнерів

“Закликаємо міжнародні організації звернути увагу на системне перешкоджання професійній діяльності та постійний тиск щодо наших колег. За останні місяці зафіксовано сотні фактів порушення прав журналістів – погрози, побиття, знущання, позбавлення волі”, – йдеться в заяві.

НСЖУ та НМПУ закликають Центр звільнення полонених, Адміністрацію президента, МВС та СБУ докласти максимум зусиль для з’ясування долі колег та звільнення їх з полону.

Як відомо, журналіст каналу ZIK Юрій Лелявський потрапив до полону на Луганщині, куди поїхав зі священиками висвітлювати їхню місіонерську діяльність 23 липня.

Політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії і блогер “Української правди” Дмитро Потєхін потрапив у полон “ДНР” 7 серпня.

Журналісти Роман Черемський з Харкова (часопис “Український простір”) та Валерій Макеєв утримувалися у в’язниці у місті Ровеньки (Луганська область).

Журналіст “Еспресо ТВ” Єгор Воробйов потрапив в оточення під Іловайськом та, за інформацією дружини, перебуває у полоні у російських військових, які вважають його диверсантом.

Луганський журналіст Олександр Білокобильський, який раніше виїхав до Харкова, повіз у Луганськ родичам продукти, гроші та ліки і зник.

Головний редактор луганського інтернет-видання “Політика 2.0” Сергій Сакадинський після нападу бойовиків на редакцію не виходить на зв’язок з 28 липня.

Фото: espreso.tv

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.