ОСТАННІ НОВИНИ

Україна знає, як пережити зиму без російського газу - Яценюк

|

Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що Україна може пережити зимовий період без поставок російського газу. Про це він заявив у ході конференції YES, яка проходить у Києві, передає УП.

А.Яценюк нагадав, що Україна перебуває у надскладних умовах у зв’язку з перекриттям Росією поставок газу та виведенням з ладу інфраструктури шахт Донбасу, що не дає можливості електростанціям отримувати вугілля.

Разом з тим, за словами прем`єра, Україна зможе пережити зиму, завдяки реверсним поставкам з Європи.

“У наших підземних сховищах знаходиться до 17 мільярдів кубів природного газу. Цього недостатнього, щоб  пережити зиму, але достатньо, щоб не замерзнути”, – зазначив він.

Реклама партнерів

За словами А.Яценюк, з 25 млрд кубометрів газу, які Україна закуповувала у РФ, 15 мільярдів вона отримує від Європейського союзу.

“Нам необхідно ще 5 млрд, щоб “пройти” зиму.  Зараз у мене 100% відповіді на питання, чи готові ми купити їх. Але якщо ми будемо використовувати усі  потужності ЄС, то хоч у складних умовах,  але зможемо пережити зиму”, – додав прем`єр.

“Ми імпортуємо вугілля з інших країн, у тому числі з Південно-Африканської республіки, це вперше за 20 років. І якщо нам вдасться відновити правопорядок на територіях, які досі контролюються терористами і росіянами, то ми відновимо постачання вугілля з цих регіонів на українські електростанції”, – додав він.

Фото: www.slovoidilo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.