ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині відкриють літню школу в пам`ять героя «Небесної сотні»

|

З 25-31 серпня 2014 року у монастирі св. Онуфрія с. Лаврів Старосамбірського району Львівської області пройде друга Лаврівська Літня школа. Школа присвячена пам‘яті викладача Українського католицького університету, історика і соціолога Богдана Сольчаника, ініціатора і ідейного натхненника першої Лаврівської школи, який трагічно загинув на київському Майдані у лютому цього року. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

Лаврівська літня школа організовується в рамках проекту «Польсько-українська співпраця для відновлення локальної пам‘яті». Проект реалізовує фонд «Наш вибір» (Варшава, Польща) у співпраці з ГО «Молодіжне об‘єднання «Апріорі» (Львів, Україна). Участь візьмуть студенти та молоді вчені Польщі та України.

Місце проведення Літньої школи вибране невипадково. Лаврівський Святоонуфріївський монастир має цікаву і повчальну історію. Лаврів був важливим культурно-освітнім центром Бойківщини у XVI – XX століттях. Вже у XX столітті монастир мав одну з найбагатших бібліотек Галичини, у фондах якої зберігались стародруки XVI – XVII століть, а також цінна німецькомовна періодика XIX – XX століть.

Об‘єктом дослідницьких зацікавлень учасників Лавріської літньої школи буде не лише питання локальної пам‘яті у широкому контексті. Молоді дослідники збиратимуть родинні історії мешканців села з метою дослідження локальної пам‘яті, питань регіональної ідентичності.

Практичною складовою Школи буде розробка стратегії активізації локальної спільноти (особливо молоді) з метою збереження унікальної культурної спадщини цього місця. В рамках школи буде розроблено проект конкурсу робіт на тему локальної пам‘яті для учнів старших класів Старого Самбора та видано електронну збірку праць учасників проекту.

Проект втілюється за фінансової підтримки програми Польсько-американського Фонду Свободи «Зміни в регіоні RITA», яку втілює фонд «Освіта для Демократії» (Польща).

Також одним із завдань цьогорічної Літньої школи буде створення публікації з робочою назвою «Лаврів: genius loci».

Організатори запрошують усіх охочих надсилати тексти різного формату: від наукових статей до відредагованих текстів джерел з коментарями, есе чи репортажів. Об’єднуючою темою усіх матеріалів є тематика локальної традиції і історії, їх функціонування на пострадянському просторі. Публікація буде розміщена на сторінці грантодовця проекту, фонду «Освіта для демократії» (http://www.edudemo.org.pl/).

Тексти англійською, польською чи українською мовами обсягом до 40 тис. знаків просять надсилати на адресу електронної пошти редакторів видання: Анни Вилегали (annawylegala@gmail.com),Тетяни Роднєнкової lavriv.summerschool@gmail.com .

Фото:pohlyad.com 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...