В «У Держагентстві впевнені, що вартість будівництва одного кілометра автодороги в Україні наближається до європейської. Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив голова Державного агентства автодоріг («Укравтодор») Євген Прусенко в ході публічних дебатів «Якісні дороги – дороге задоволення для України», організованих фондом «Ефективне управління», які пройшли вчора пізно ввечері.
«Якісні дороги не можуть бути дешевими, це всім зрозуміло. Сьогодні сучасна чотирьохсмугова магістраль у Європі коштує від 7 до 10 млн євро (за 1 км. – ред.). В Україні трохи дешевше – 5-6 млн євро, але ця різниця поступово скорочується», – повідомив Євген Прусенко.
Таким чином, вартість одного кілометра доріг першої категорії в Україні зросла до 54 -65 млн грн за кілометр.
За словами голови «Укравтодору», будівництво доріг високої якості не може обходитися дешевше.
«Тут не може бути ніяких ілюзій – не буде дешевих доріг сучасних, якісних», – наголосив Прусенко.
Як повідомляли «Коментарі», раніше в Міністерстві інфраструктури України повідомили, що за даними Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П. Шульгіна будівництво або реконструкція 1 км української автодороги I категорії обходиться в $5,6 млн (44,8 млн грн за курсом НБУ).
При цьому за даними «Укравтодору», станом на кінець 2011 року, 1 км дороги першої категорії коштував орієнтовно $5 млн.







