ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні запровадять інформаційну систему заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

|

У Держслужбі України соцзахворювань відбулося засідання робочої групи з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб. Під час засідання здійснено огляд існуючих електронних систем клінічного моніторингу ВІЛ-інфекції в інших країнах. Участь в обговоренні взяли представники Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» та інші партнери, які працюють у сфері подолання соціально небезпечних захворювань. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань.

Учасникам робочої групи представлено варіант концепції інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні». Прийнято рішення, що концепція потребує суттєвого доопрацювання, після чого буде представлена на погодження робочій групі. Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна звернула увагу присутніх на те, що запровадження системи потребує ретельного та зваженого підходу. Оскільки від цього залежить наскільки він стане ефективним інструментом інформаційного забезпечення заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні.

Зокрема, під час засідання визначено суть та функції зазначеної системи Інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» (ІС ВІЛ). ІС ВІЛ покликана стати загальнодержавною автоматизованою інформаційною системою, що забезпечує процеси створення, оброблення та захисту даних про епідемію ВІЛ-інфекції та відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні. Система базуватиметься на основі державного реєстру ВІЛ-інфікованих осіб в Україні, який міститиме дані щодо всіх ВІЛ-інфікованих осіб, які були офіційно зареєстровані в Україні від початку епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією.

ІС ВІЛ в автоматизованому режимі забезпечуватиме: формування, підтримування та використання даних Реєстру; інформаційну та адміністративну взаємодію організацій, установ і закладів, які впроваджують заходи з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні; інформаційну підтримку керівників закладів охорони здоров’я, органів державної влади, інших установ та організацій для прийняття рішень в галузі протидії епідемії ВІЛ-інфекції. ІС ВІЛ створюється та функціонуватиме відповідно до чинних нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері інформатизації (зокрема в галузі охорони здоров’я), обліку та звітності даних про ВІЛ-інфікованих осіб, захисту персональних даних тощо.

Реклама партнерів

Фото: Львівський портал 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...