ОСТАННІ НОВИНИ

Фасад будинку на площі Ринок,16 може обвалитися - Онищенко

|

Будівельні роботи у підвалі будинку на площі Ринок,16 можуть призвести до руйнування фасаду цієї будівлі, що є пам`яткою національного значення, заявила на прес-конференції начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

“Останнє, що було зроблено – це вхід у підвал і захоплення частини підвалу будинку на площі Ринок, 16. Ці підвали, звичайно, є спільною власністю всіх мешканців будинку, але виявилось, що половина з них є захоплена цим забудовником. Захопив він їх таким чином, що прорубав контрфорс і прорубав стіну в мурі, який походить щонайменше з готичного часу забудови Львова. Відтак, під загрозою є фасадна стіна будинку. Якщо контрфорс не буде укріплено, вона може бути зруйнована” – наголосила Лілія Онищенко.

Як додала Лілія Онищенко, відповідальність за руйнування всіх пам’яток національного значення належить до повноважень і компетенції центрального органу охорони культурної спадщини, представником якого є обласне управління охорони культурної спадщини.

«Це не сьогоднішня і не вчорашня проблема, просто вчора дуже гостро вибухнула ситуація через те, що забудовники втрутились в несучі конструкції будинку. Ситуація виникла давно, але всі наші звернення до обласного управління були безрезультатними, вони не реагували і не втручалися в роботи, які там проводилися», – додала вона.

Реклама партнерів

За словами Онищенко, зараз Галицька адміністрація судиться із забудовником за демонтаж конструкції, яка є зараз у дворі будинку на Староєврейській, 9. За даними Онищенко, чергове засідання призначено на 20 серпня. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...