ОСТАННІ НОВИНИ

Експерт прогнозує зростання ціни на картоплю

|

У серпні-вересні цього року ціна на картоплю може зрости більше ніж на 10% у порівнянні з 2012 роком. Таку думку висловив у коментарі УНН голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич.

“Можна стверджувати, що ціни підвищаться. І вже сьогодні, якщо аналізувати ціни на картоплю в липні цього року до липня минулого року, то ми маємо вже зростання цін. У серпні і вересні буде ще більш суттєве зростання. Це однозначно”, – переконаний експерт.

На уточнення кореспондента, наскільки може зрости вартість овоча, І.Томич зазначив, що збільшення буде понад 10% у порівнянні до минулого року.

Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів підвищення цін на картоплю пояснив тим, що нинішнього року буде суттєве скорочення урожаю цих овочів

Реклама партнерів

“Те, що основна частина площ перебуває в особистих селянських господарствах, то через недотримання технології, значна частина площ картоплі уражена фітофторою. Таким чином можна очікувати суттєвого скорочення виробництва картоплі в цьому році, що позначиться на ринку”, – наголосив експерт. Однак поки що, за його словами, рано прогнозувати наскільки саме буде менший урожай “другого хліба”.

Як повідомляв директор Укргідрометцентру, дощі та зниження нічної температури загрожують врожаю української картоплі.

“Зниження температури та підвищення вологості позитивно впливає на розвиток хвороб. Тому є ризик, що у деяких регіонах картопля, томати та бахчеві культури можуть бути заражені наприклад фітофторозом”,- зазначив М. Кульбіда.

Нагадаємо, згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства у 2012 році аграрії зібрали близько 9,1 мільйона тонн овочів, 23 мільйона тонн картоплі, 1,9 мільйона тонн плодів і ягід та 490 тисяч тонн винограду.

Фото: siver.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...