ОСТАННІ НОВИНИ

З початку року прикордонники Львівщини не пустили закордон 80 дітей

|

З початку літнього туристичного сезону, у період з 1 червня 2013 року і до сьогодні, військовослужбовці Львівського прикордонного загону не пропустили за межі України четверо дітей. Загалом з початку року через державний кордон не було пропущено 40 дітей по ділянці Львівського загону. Про це сьогодні під час прес-конференції розповів начальник відділу прикордонного контролю та реєстрації Західного регіонального управління полковник Олександр Рибак

Він також зазначив, що на ділянці Мостиського прикордонного загону з початку року також не було пропущено близько 40 дітей. Відтак, загалом по всіх пунктах пропуску, які знаходяться у Львівській області, за межі України цього року прикордонники не пустили близько 80 дітей. Основною причиною цього, за словами полковника О.Рибака, стало недбале ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів. Крім того, серед причин не пропуску дітей є недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.

«З початком літнього туристичного сезону на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби надходить дуже багато повідомлень щодо вивозу дітей. Багато громадян їдуть на відпочинок закордон з дітьми і не знають, які документи на дитину потрібно мати із собою. До прикладу, відсутні доручення від батьків, які потрібні у разі коли дитину супроводжує лише один з батьків, або уповноважена ними особа. Також громадяни з дітьми часто забувають, або не знають, що потрібно мати проїзний документ на дитину. Тому виникає дуже складна і не приємна ситуація, бо прикордонники не пропускають дітей, і, в такому випадку, з матір’ю із дитиною важко говорити, бо це сльози, крики і тому подібне», – зазначив заступник начальника відділу прикордонного контролю та реєстрації Львівського прикордонного загону Роман Федевич.

Олександр Рибак також наголосив на тому, що питання перетину кордону дітьми дуже серйозне і стоїть у прикордонників на найвищому контролі. До прикладу, за його словами, протягом 2013 року у пунктах пропуску Львівської області було 5-7 випадків, коли один із батьків, або супроводжуючі дитину люди мали цілі пакети документів на них. Але під час прикордонного контролю, військовослужбовці виявляли факти підробляння документів.

Реклама партнерів

«З’ясовувалось, що люди мали підроблені доручення від одного із батьків на дозвіл про перетин кордону дитиною. Тобто, на момент підписання доручення у нотаріуса начебто одним із батьків, ця людина знаходилась закордоном. Тому я наголошую, якщо один із батьків знаходиться закордоном, він повинен звернутися до консульської установи і там написати доручення на дитину», – зазначив прикордонник.

Єдиною країною, куди батьки можуть спокійно їхати і не перейматися через документи, є Росія. Туди, як зазначив О.Рибак, громадяни України до 16 років можуть їхати за наявності лише свідоцтва про народження. «Між Україною та Російською Федерацією існує відповідна угода про умови взаємних поїздок громадян, де вказано, що діти, громадяни України, до 16 років можуть подорожувати до цієї країни лише за наявності свідоцтва про народження. А ось для подорожі у Білорусію потрібно уже мати проїзний документ, або вписувати дитину у паспорт батьків», – додав прикордонник.

Довідка

Відповідно до чинного законодавства України відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави  прямування та відповідного  часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон, з яким перетинає державний  кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або  проїзному документі дитини є запис  про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред`явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду  про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
Джерело фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.