ОСТАННІ НОВИНИ

Європейські бізнесмени так і не навчилися давати хабарі українським чиновникам

|

Глава представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Акюнер говорить, що основною перепоною для інвестування в Україну залишається корупція.

Корупція і несправедливі підходи до ведення бізнесу є основними перепонами для інвестування в Україну. Про це заявив глава представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Акюнер на конференції «ABC: Україна і партнери», пише «Інтерфакс-Україна»

«Необхідно створити бізнес-омбудсмена», – підкреслив представник ЄБРР.

Він нагадав, що попередньо ця ініціатива обговорювалася з українським урядом і отримала схвалення.

Реклама партнерів

Про те, що корупція є проблемою номер один в країні, заявив за результатами проведеного опитування й директор з розвитку бізнесу PricewaterhouseCoopers Енді Кузич.

«Треба орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції», – закликав Акюнер.

Голова представництва ЄБРР також запропонував українській владі ставити чіткі кількісні завдання керівникам органів виконавчої влади та жорстко відстежувати їхнє виконання.

Він також висловив думку, що Україні варто більше приділяти увагу своїм сильним сторонам, наприклад, будівництву агробізнесу, який є візитною карткою країни.

Глава Міндоходів Олександр Клименко визнав, що корупція сьогодні є основним викликом для країни. «Два роки тому був виклик з ПДВ, ми вирішили питання і впровадили автоматичне відшкодування. Зараз виклик – корупція», – сказав він.

Міністр зазначив, що створений спеціальний інструмент громадського контролю за корупцією «Пульс податкової», і в його рамках 97% скарг вирішується протягом 1,5-2 днів.

У той же час президент польсько-української торгової палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) вказав на недолік такого підходу, бо незадоволені підприємці після подачі офіційних скарг в подальшому все одно змушені спілкуватися на місцях з цими ж чиновниками. За словами екс-міністра економіки Польщі, в цій країні для боротьби з корупцією було створено спеціальне антикорупційне бюро.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.