ОСТАННІ НОВИНИ

Суржик хочуть зробити державною мовою

|

Щоб вирішити мовну проблему в Україні, потрібно вибрати мову, якою розмовляє більшість населення – суржик – і зробити її державною. Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив депутат Партії регіонів Олег Царьов.

«По-перше, моя точка зору, що Україна – батьківщина двох мов. Звідси пішла і російська, й українська. Наша українська в Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях у сільських населених пунктах більше схожа на російську, ніж українську», – сказав він.

«Взагалі було б правильно для того, щоб відійти від мовної проблеми в Україні, вибрати мову, якою розмовляє більшість населення, і зробити її державною. В Україні це суржик. І два діалекти (російський та український) вид суржика затвердити теж на державному рівні», – додав депутат.

Як повідомляли «Коментарі», 21 березня цього року в парламенті був зареєстрований законопроект № 2601, автори якого – «свободівці» Юрій Михальчишин та Ірина Фаріон. Документом пропонується ввести покарання 3 роки позбавлення волі за публічну зневагу української мови як державної.

Реклама партнерів

Однак Верховна Рада відмовилася провести слухання про держстатус української мови.

Коментарі

Джерело фото: Радіо “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.