ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд спричинить різке подорожчання пального - ЗМІ

|

Мінфін виніс на розгляд Кабінету міністрів законопроект про підвищення акцизного збору на бензин і дизпаливо відразу на 50%.Про це повідомляє ТСН, посилаючись на статтю в “Комерсант-Україна”.

 Згідно з законопроектом “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо деяких ставках акцизного збору”, пропонується різко збільшити акциз: на бензин – з 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо – з 46-98 до 92-196 євро за тонну. Вчора Мінфін передав законопроект на розгляд уряду. Очікується, що документ розглянуть на наступному тижні і в разі схвалення направлять у Верховну раду, розповіло джерело газети в Кабміні. Воно повідомило, що ініціатором створення документа є “Укравтодор”, а автором – Мінфін.  
У прес-службі цих відомств вчора коментувати документ відмовилися. Як стверджує один з чиновників Міненерго, кошти, отримані за рахунок зростання ставок акцизного збору, повинні бути спрямовані на ремонт доріг, які знаходяться у поганому стані. Однак співрозмовник видання в Міненерго сумнівається, що кошти будуть спрямовані за призначенням: “Боюся, що гроші знову підуть на латання бюджетних дірок, і на якості доріг це підвищення не позначиться”.
Збільшення ставок призведе до дуже значного подорожчання бензину, вважає прес-секретар концерну “Галнафтогаз” Олесь Пограничний. За оцінками компанії, вартість бензину в середньому може зрости на 2 грн, а на дизельне паливо – на 50 коп. за літр. Зараз середня вартість бензину Аі-5 становить 10,92 грн, а дизпалива – 9,99 грн за літр (дані консалтингової компанії “А-95”). За словами члена наглядової ради “Укртатнафти” Костянтина Бородіна, після підвищення акцизу ціни на пальне в Україні будуть на рівні країн Східної Європи. “А ось якість пального залишиться колишньою – тобто набагато гіршою європейського. Крім того, підвищення цін спровокує падіння продажів на АЗС”,- говорить експерт. Він нагадує, що концентрація АЗС на одиницю автомобілів в Україні вища, ніж в країнах ЄС. Через це продажі однієї заправної станції в середньому за добу в Україні і так менші, ніж у Європі – 3,5-4 тис. л проти 15-20 тис. л на одну станцію.
 Експерти стверджують, що нарощувати надходження в бюджет уряду потрібно зовсім іншими способами. Наприклад, за рахунок підвищення контролю за якістю імпортованого палива, пропонує директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич. “Потрібно виключити ситуацію, коли бензин і дизпаливо розмитнюються під виглядом напівфабрикатів, які не обкладаються акцизним збором, а потім потрапляють на заправки,- відзначає Марунич.- Але замість цього в уряді обрали найпростіший і неефективний шлях – підняти акциз”. За словами директора консалтингової компанії “А-95” Сергія Куюна, високі податки будуть стимулювати збільшення частки неякісного, контрафактного палива. За оцінками Мінфіну, на сьогоднішній день 25% ринку нафтопродуктів перебуває в тіні. “Після прийняття законопроекту частка неякісного пального може перевищити половину ринку”,- говорить експерт.

Фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.