ОСТАННІ НОВИНИ

Ціни на газ та електрику зростуть до кінця року?

|

Українська влада готується до підвищення тарифів на енергоносії, пише “Комерсант-Україна”. Як нагадує ТСН, вчора парламент прийняв у першому читанні законопроект, який дозволяє приймати ці рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики (НКРЕ), без участі Кабінету міністрів.

 Джерело газети в Міненерго повідомило, що прийняття законопроекту необхідне у зв`язку з запланованим до кінця року підвищенням цін на електроенергію і газ для населення. “На нас тиснуть виробники електроенергії і постачальники газу. Насамперед приватні компанії, які зацікавлені в тому, щоб постачати енергоносії населенню зі значно більш високою нормою рентабельності, ніж сьогодні”, – говорить співрозмовник видання.

За його словами, Кабмін не міг взяти на себе відповідальність збільшити ціни на електроенергію і газ для населення, оскільки це могло викликати соціальне невдоволення. “Тому було вирішено передати це право НКРЕ – незалежному органу влади, який не несе політичної відповідальності”, – пояснив співрозмовник газети

За даними джерела в НКРЕ, вже до кінця поточного року можна чекати зростання цін на електроенергію для населення на 25%, а на газ – на 20%. В умовах монопольного ринку підвищення цін на електроенергію і газ небезпечне, каже директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич. “Якщо на ринку не буде створена конкуренція, приватні компанії-монополісти підвищать ціни на електроенергію і газ, а якість обслуговування залишиться колишньою”, – зазначив Марунич.

Реклама партнерів

Нагадаємо, підвищення цін на газ для населення і ПЕК є ключовою умовою відновлення співпраці з МВФ. Зокрема, Фонд вимагає від уряду вирішити в середньостроковій перспективі проблеми дефіциту коштів НАК “Нафтогаз України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.