ОСТАННІ НОВИНИ

Львів очолив рейтинг найнеприступнішого житла

|

Щоб купити собі однокімнатну квартиру площею 35 кв. м, середньостатистичному мешканцю Львова доведеться протягом 10,5 років повністю відкладати свою зарплату. Це найвищий показник в Україні. До такого висновку прийшли аналітики, вивчивши дані про середню вартість квадратного метра житла на вторинному ринку в різних регіонах України і його співвідношення з середньою офіційною зарплатою, повідомляє прес-служба ЖК “Park Stone” і 3дома.

За словами керівника відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитра Шості, друге і третє місце за даним показником займають Одеса і Чернівці. Щоб зібрати кошти на житло площею 35 кв. м за його сьогоднішній вартості жителям цих міст також доведеться невпинно збирати трохи більше 10 років. У киянина на це піде 9 років. А от мешканцям Луганська, Сум та Івано-Франківська, щоб накопичити на таку квартиру, в середньому знадобиться всього по 5,5 років.

“У Львові, Одесі та Чернівцях найбільший розрив між середньою зарплатою і вартістю квадратного метра житла – ці цифри відрізняються в 3,5 рази. Водночас в Луганську, Сумах та Івано-Франківську різниця – менш, ніж дворазова. У Києві співвідношення середньої зарплати і вартості квадратного метра – 3,07 рази, в середньому серед обласних центрів України цей показник становить 2,6 рази “, – повідомив експерт.

На його думку, такий значний розрив можна пояснити все ще високим рівнем відкладеного попиту на житлову площу в країні, а також значною часткою тіньового сектора.

“У Києві співвідношення між вартістю квадратного метра житла та реальною зарплатою завищено мінімум в 2-3 рази. Середні темпи виплат іпотечного кредиту складають не більше 6-7 років. Навіть з урахуванням того, що позики видавалися раніше і видаються сьогодні на 50-70% вартості житла та що позичальники віддають банку не всю зарплату до копійки, та погашають не тільки тіло, але й відсотки, це явно менше тих 9-10 років, які показує офіційна статистика “, – говорить Д. Шостя.

Для аналізу фахівці відділу продажів використовували дані Держстату України (середня зарплата в регіонах у березні 2013 року), дані про вартість житла в обласних центрах у січні – травні 2013 – аналітика Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, статистичні дані порталу Agent.ua, а також регіональних агентств з нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.