ОСТАННІ НОВИНИ

«Батьківщина» попередила сімох депутатів

|

У понеділок, 13 травня, фракція «Батьківщина» на своєму засіданні ухвалила рішення винести попередження семи народним депутатам, які не були присутні на голосуванні за відставку Кабміну. Про це інформує прес-служба партії. Фракція також оголосила персональне звернення щодо підвищення фракційної дисципліни 22 депутатам, які не голосували за декриміналізацію статей КПК, за якими незаконно засуджена Юлія Тимошенко.

Про це повідомили журналістам голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк та голова Політради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов.

Проти рішення щодо винесення попередження семи депутатам проголосували четверо членів фракції, утрималися вісім.

Питання щодо виключення з фракції тих народних депутатів, які не проголосували за відставку уряду, було поставлено на голосування та набрало лише 11 голосів.

Арсеній Яценюк нагадав, що всі народні депутати фракції «Батьківщина» поставили свої особисті підписи під резолюцією недовіри Кабінету міністрів.

Він повідомив, що ті, хто був відсутній під час голосування за відставку Кабінету міністрів, «пояснили причини відсутності»: «Але, незважаючи навіть на наявність цих причин, всім їм винесено попередження, так само, як і звернута увага 22 народних депутатів (які не голосували за декриміналізацію статей, за якими була незаконно засуджена Юлія Тимошенко. – ред.), так, як передбачено положенням фракції «Батьківщина».

Арсеній Яценюк підкреслив, що сьогодні на засіданні фракції був проведений детальний аналіз не лише голосування за відставку Кабінету міністрів України, а й голосування з кожного питання порядку денного, обговорювалася особиста присутність на засіданнях фракції та на пленарних засіданнях Верховної Ради.

«Сім депутатів отримали попередження, 22 депутати отримали персональне звернення щодо підвищення фракційної дисципліни», – повідомив голова фракції «Батьківщина».

«Фракція єдина. План Віктора Януковича не вдався», – додав Арсеній Яценюк.

Олександр Турчинов підкреслив, що «незважаючи на медичні довідки, незважаючи на те, що дехто був в офіційному закордонному відрядженні, ми вважаємо, що питання настільки серйозне, що ми не могли його залишити поза увагою»: «Все одно всі (7 депутатів фракції, які були відсутні під час голосування за відставку Кабміну. –ред. ) отримали попередження. А відповідно до положення про фракцію, це попередня дія перед тим, як виключають із фракції».

Він наголосив, що це дуже жорстке рішення фракції: «Ми вважаємо, що такі дії, як були у Верховній Раді, вимагають, щоб навіть той, хто має лікарняний, коли він може переміщатися, – повинен приїжджати і голосувати. Той, хто у відрядженні, – має припиняти відрядження, приїжджати і голосувати. Фракція прийняла дуже жорстке рішення, але воно відповідає тій ситуації, в якій ми знаходимося», – наголосив він.

«У той же час, ми не будемо працювати на наших опонентів, які мріють, щоб опозиційні фракції дуже швидко зменшували свою чисельність. Сьогодні йде дуже активна робота по залякуванню, підкупу, шантажу депутатів для того, щоби вирвати їх із фракції. Безумовно, в цьому напрямку ми не будемо працювати і допомагати нашим опонентам розвалювати фракцію. Фракція єдина і готова до боротьби і перемоги», – підкреслив Олександр Турчинов.

Фото: Житомир.info 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.