ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати обирають відпочинок, а не роботу в комітетах

|

Відповідно до календарного плану роботи Верховної Ради України, 7 та 8 травня депутати мали б працювати в комітетах, комісіях та депутатських фракціях. Цей період є підготовчим до пленарних засідань, які відбудуться з 14 по 17 травня. Однак,у графіку роботи парламентських комітетів Верховної Ради, де зазвичай оприлюднюється порядок денний засідань, інформація про будь-яку діяльність депутатів у комітетах 7 та 8 травня відсутня. Про це йдеться у повідомленні Громадянської мережі ОПОРА.

Відтак ОПОРА вирішила з’ясувати чи працюють депутати у комітетах і чому вони не оприлюднили порядок своєї діяльності. Одним із стандартів парламентаризму є прогнозованість його процедур, що передбачає відповідність задекларованих планів фактичній діяльності народних обранців. Закон України «Про комітети Верховної Ради України» передбачає, що вони будують свою роботу на принципах плановості. Таким чином, непроведення засідань у визначені для цього дні суперечить профільному законодавству.

Згідно зі ст.9 Закону «Про комітети Верховної Ради України»,  комітети інформують громадськість про свою діяльність на сайті Верховної Ради, в глобальній мережі Інтернет, у газеті «Голос України» та інших засобах масової інформації. Відтак, ОПОРА звернулася до інформаційного управління Апарату Верховної Ради, яке відповідальне за оприлюднення інформації про роботу парламенту. Працівники підрозділу розповіли, що  жоден комітет не просив розмістити інформацію про засідання 7 чи 8 травня на сайті Верховної Ради. Не оприлюднено цих даних і на офіційних сторінках комітетів в Інтернеті та у газеті «Голос України». На сам кінець, ОПОРА звернулася до народних обранців та працівників секретаріатів комітетів, які підтвердили, що засідання не відбуваються, а більшість депутатів продовжують святкувати.

Це не вперше депутати порушують план роботи верховної Ради. Минулого місяця, у період з 22 по 26 квітня, засідання провели лише 3 з 29 комітетів Верховної  Ради.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.