ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні оголошено попередження про пожежну небезпеку

|

1-7 травня в Криму, у східних, південних, центральних областях, місцями в західних і північних областях утримається надзвичайна пожежна небезпека, повідомили «Коментарям» у ДержНС з посиланням на Укргідрометцентр.

Разом з тим у ДержНС нагадали, що під час відпочинку на природі громадяни часто забувають про правила поведінки у лісі, викликаючи пожежі.

За даними рятувальників, щорічно в країні реєструється від 2,5 до 7,5 тис. лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству.

У ДержНС закликали українців під час відпочинку в лісових і паркових зонах дотримуватися вимог пожежної безпеки.

«Підготуйте місце для розпалювання багаття (розчистите від сміття, трави, листя, обкопали, обкласти камінням або обсипте землею / піском), не залишайте вогонь без нагляду, а залишаючи місце відпочинку, заливайте вогнище водою або засипте піском», – зазначають у ДержНС.

Пожежу може спричинити просочена маслом, бензином, гасом чи іншою горючою речовиною ганчірка, а також заправка паливного бака машини при роботі двигуна.

До займання нерідко призводять непогашені сірники і сигарети, а залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, які,  фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

«Забороняється підпалювати ліс, щоб подати сигнал лиха, а також підпалювати суху траву на галявинах у лісі і на землях, що межують з лісами», – підкреслили в ДержНС.

Для тих же, хто опинився в осередку пожежі, рекомендують не панікувати і не тікати від полум´я, яке швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долати крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом.

«З небезпечної зони, до якої наближається полум´я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом і дихайте шаром повітря,що  знаходиться низько над поверхнею землі, тут воно менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком тканини», – радять рятувальники.

Погасити полум´я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами.

При цьому під час гасіння пожежі варто не відходити далеко від доріг і просік, не втрачати з поля зору інших учасників гасіння пожежі.

«Після виходу з осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри і характер пожежі», – зазначають у ДержНС.

У разі виникнення симптомів отруєння продуктами горіння (швидко виникає втома, головний біль, неможливість зосередитися, повільне малозрозуміле промови, порушення орієнтування в просторі, частий пульс (тахікардія), підвищення артеріального тиску, судоми, порушення дихання) необхідно негайно звернутися до лікаря.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.