ОСТАННІ НОВИНИ

Європейський суд визнав арешт Тимошенко незаконним

|

Європейський суд з прав людини одноголосно виніс рішення у справі Юлії Тимошенко: арешт та утримання Юлії Тимошенко під вартою є незаконними та політично вмотивованими. Відповідне рішення сьогодні зачитав президент Європейського суду прав людини Дін Шпільман. Про це повідомляє прес-служба партії «Батьківщини».

Дін Шпільман наголосив, що палата суддів Європейського суду у справі Юлії Тимошенко прийняла одноголосне рішення, що арешт та утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконнимими та здійснювалися за політичними мотивами.

«Сьогодні вперше європейська інституція зробила юридичну оцінку у справі Юлії Тимошенко. На основі статті №18 Європейської конвенції прав людини суд одноголосно вирішив, що Тимошенко була затримана і перебувала під вартою незаконно, і щодо неї здійснюється політично вмотивоване переслідування», – заявив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

За його словами, влада України повинна негайно виконати рішення Європейського суду, а саме: звільнити Юлію Тимошенко та відновити її права.

Сергій Власенко додав, що за результатом саміту Україна – ЄС, який відбувся у лютому цього року, Янукович зобов’язався виконати рішення Європейського суду у справі Юлії Тимошенко і не подавати апеляцію.

«Оскільки рішення було прийнято одноголосно – влада України зобов’язана його негайно виконати», – підкреслив Власенко.

«Ми будемо застосовувати всі можливості передбачені українським законодавством для звільнення Юлії Тимошенко та відновлення її прав. Ми вимагаємо її політичної та юридичної реабілітації», – резюмував захисник.

Нагадаємо, що скарга, яку розглядає Європейський суд з прав людини, стосується так званої «газової справи», за яку сидить екс-прем’єр міністр України Юлія Тимошенко.

Фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *