ОСТАННІ НОВИНИ

Прокуратура авансом перевіряє законність заборони комуністичної та нацистської символіки

|

Прокуратура Львівської області перевіряє законність прийнятих рішень органами місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

Зокрема, йдеться про ухвалене 26 квітня рішення Львівської обласної ради про вшанування пам’яті українців, полеглих у роки Другої світової війни. У цьому рішення обласна рада звертається до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, правоохоронних і силових структур області про недопустимість використання 8 та 9 травня, під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни, радянсько-комуністичної чи нацистської символіки.

У рішенні передбачена рекомендація органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини прийняти власні рішення про вивішування в Дні пам`яті жертв Другої світової війни 8 і 9 травня Державного прапора України з траурною стрічкою, а також рекомендується органам місцевого самоврядування звернутися до суду щодо заборони проведення 8 і 9 травня масових заходів та можливих провокацій з використанням червоних прапорів.

Окрім цього, депутати Львівської міської ради на сесії 25.04.2013 прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8-9 травня символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.

Як вказано у повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області, зазначені вище рішення, з урахуванням вимог ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не поки набрали чинності. Водночас, після належного їх оформлення, підписання і оприлюднення прокуратура Львівської області надасть оцінку законності вказаних рішень, шляхом звернення в суд про їх скасування та визнання дії органів місцевого самоврядування протиправними під час прийняття таких.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.