ОСТАННІ НОВИНИ

ГПУ звинувачує Тимошенко в маніпуляції і свідків не називатиме

|

У Генпрокуратурі вважають маніпуляцією з метою затягування справи заяви Юлії Тимошенко про бажання прибути до суду. Про це йдеться в коментарі заступника начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ Олега Пушкара, розміщеному на сайті ГПУ.

“Якщо людина насправді дуже хоче брати участь у процесуальних та слідчих діях, то вона це робить. У ситуації ж з Тимошенко країна вже майже рік спостерігає за тим, як вона категорично відмовляється з посиланням на різні причини та підстави, у тому числі, і політичні протести, від пропозицій суду Харкова прибути для початку судового розгляду її справи по суті”, – нагадав Пушкар.

“Тобто заяви підозрюваної та ще й у тій кількості, які озвучують адвокати, є ніщо іншим як маніпулюванням думкою ЗМІ та громадськості”, – зазначив Пушкар.

Крім того, він сказав про те, що прокурори не зацікавлені у затягуванні слідства.

Реклама партнерів

Пушкар уточнив, що інформацію про неможливість свідка прибути сьогодні на допит прокурори почули безпосередньо в суді.

“Суддя оголосила заяву свідка про неможливість бути присутнім. Власне, з цієї заяви прокурорам і стало відомо про причину перенесення допиту”, – сказав Олег Пушкар.

Він також зазначив, що такий розвиток подій може бути вигідний стороні захисту та самій підозрюваній.

“Кожна людина має право захворіти. Нічого дивного тут немає. Насправді, перенесення засідання у цій ситуації, напевно, навіть вигідно для підозрюваної Тимошенко, оскільки у неї буде достатньо часу якісно підготуватися до допиту”, – сказав прокурор.

Відповідаючи на запитання про те, чому прізвища свідків у даній справі стають відомими вже на суді, Олег Пушкар сказав: “Тримати прізвища свідків у таємниці – це тактика, оскільки триває досудове слідство. В такому випадку дані свідків оголошує суд, щоб виключити можливість тиску на свідків з боку незацікавлених у їх показах осіб”.

Як відомо, у вівторок мав відбутися допит Володимира Щербаня в рамках справи про вбивство Євгена Щербаня, однак свідок захворів. Слідчі дії в суді перенесені на 4 березня.

В справі про вбивство Щербаня обвинувачення висунуті Юлії Тимошенко та Павлу Лазаренку.

В рамках досудових слідчих дій у цій справі вже допитали Ігоря Мар`їнкова та Сергія Зайцева.

Українська правда
Фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.