ОСТАННІ НОВИНИ

«Львіввугілля» незаконно користувалось водними ресурсами

|

Державна екологічна інспекція у Львівській області провела планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП «Львіввугілля» та виявила порушення. Про це повідомляє ДЕІ у Львівській області.

У результаті перевірки встановлено порушення вимог законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів: ВП Шахта «Великомостівська» здійснювалося  самовільне використання водних ресурсів при відсутності дозвільного документа, що є порушенням вимог ст.ст. 16, 19, 21 Кодексу України «Про надра»; ВП «Шахта «Межирічанська» здійснювався забір підземних прісних вод при відсутності дозволу на спецводокористування, що є порушенням права державної власності на води та вимог статей  6,44,48,49,110 Водного кодексу України.

По факту виявлених порушень ДП «Львіввугілля» завдано державі збитки на суму 1426,588 тис. грн. – ВП Шахта «Великомостівська» (самовільне надрокористування) та на суму 1478,183 тис. грн. – ВП Шахта «Межирічанська» (самовільне водокористування).

Матеріали перевірки Держекоінспекцією скеровані в прокуратуру Львівської області для прийняття рішення в порядку передбаченому ст. 214 КПК України.

Реклама партнерів

Крім цього, відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції в зоні впливу породних відвалів відібрано проби ґрунту. За результатами вимірювань складу та властивостей ґрунтів виявлено забруднення земельних ресурсів, що є порушенням ст.164 Земельного кодексу України та ст.35 ЗУ «Про охорону земель».  Відповідальних осіб притягнуто до адмінвідповідальності. За фактом забруднення земель ДП «Львіввугілля»  нараховані збитки на суму 20,376 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.