ОСТАННІ НОВИНИ

У бюджетному комітеті Верховної Ради хочуть узаконити «кнопкодавство»

|

Учора на засіданні бюджетного комітету Верховної Ради спалахнув скандал. З ініціативи керівництва комітету було внесено пропозицію, що у разі відсутності кворуму рішення комітету може прийматися за допомогою так званих листів-погоджень, повідомив «Погляду» народний депутат від «Батьківщини» Олег Канівець.

«На практиці це може означати наступне. Регіонали, яких у комітеті і так більшість, усе ж прекрасно розуміють, що дисципліновано ходити на всі засідання не будуть. Тепер моделюємо ситуацію. Збирається кілька провладних членів комітету, опозиційним же депутатам про засідання повідомляють в останній момент – так, щоб не встигли. І ці кілька людей, заздалегідь забезпечивши листи-погодження від своїх колег, в ручному режимі приймають будь-яке рішення по бюджету. Фактично, це узаконене кнопкодавство на рівні одного комітету», – заявив Олег Канівець.
4 лютого через активний спротив опозиції рішення провести не вдалося.

«До честі голови комітету, він прислухався до заперечень опозиційних парламентарів і переніс розгляд питання на наступний тиждень. Однак, очевидно, що до нього ще повернуться. Ми ж можемо протиставити тільки закон і регламент, який не передбачає жодних листів-погоджень», – зазначив Канівець.

Спроби узаконити кнопкодавство на своїй сторінці у Facebook прокоментував ще один член бюджетного комітету, свободівець Андрій Іллєнко.

Реклама партнерів

«На практиці це означає, що можна провести будь-яке рішення комітету взагалі без засідання самого комітету і навіть без відома достатньої кількості його членів. Для цього будуть потрібні лише підписи більшості членів комітету, зібрані будь-як. Найкращий варіант – одразу підписати пару сотень порожніх бланків і взагалі до кінця каденції не збирати засідання комітету. Просто мрія кнопкодавів та прогульників», – зазначив Іллєнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.