ОСТАННІ НОВИНИ

Ілик хоче знати, чи використовують на Львівщині заборонені вакцини

|

У медичних закладах Львівщини  перевірять, чи використовують для  щеплення дітей вакцини проти  гепатиту В, правця та дифтерії виробництва ПАТ “Фармстандарт-Біолік”. Як інформує прес-служба народного депутата, першого заступника голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Романа Ілика, із відповідним запитом депутат звернувся до в.о. начальника Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА О.М.Середі.

“До мене надійшла інформація про використання зазначених вакцин у медичних закладах Львівщини, також такі повідомлення з’являються у ЗМІ. Структурні підрозділи МОЗ повинні невідкладно провести моніторинг ситуації, адже йдеться про здоров’я та життя дітей», – пояснив Роман Ілик.

За словами народного депутата, застосування неякісних вакцин становить не лише загрозу для здоров’я, а й підриває довіру населення до вакцинації, яка у всьому світі визнана найкращою формою профілактики небезпечних інфекційних захворювань. «Через вакцини сумнівної якості, наявність поствакцинальних ускладнень, і навіть летальні випадки, ми у результаті спостерігаємо масові відмови батьків від проведення щеплень», – стверджує Роман Ілик.

Народний депутат  переконаний: контроль за виробництвом вакцин, а також інших медичних препаратів, необхідно значно посилити.  «Підприємства, у яких держава закуповує вакцини, повинні відповідати усім вимогам щодо виготовлення безпечної та якісної вакцини, а зразки вакцин – проходити незалежну експертизу в Україні, а в окремих випадках і в Європі», – каже парламентар.

Реклама партнерів

Нагадаємо, Державна служба з лікарських засобів зупинила роботу дільниці виробництва вакцин ПАТ «Фармстандарт-Біолік”. «З метою мінімізації негативного впливу вакцин на здоров’я населення і недопущення нових летальних випадків, усі вакцини, що були вироблені підприємством до зупинення виробництва і які вже знаходяться в обігу Держлікслужбою тимчасово заборонені до обігу та застосування», – йдеться у висновку Держлікслужби, який є у розпорядженні парламентського комітету з питань охорони здоров’я .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.