ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні відкрили оновлений піший перехід «Шегині – Медика»

|

Сьогодні відбулось урочисте відкриття нового приміщення пішого переходу, який є складовою Міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині – Медика». Про це інформує прес-центр Держмитслужби України .

Участь у відкритті взяли начальник Львівської митниці Сергій Попазогло, голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Костюк, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, представники митних та прикордонних служб України і Польщі.

«Відкриття цього переходу, який відповідає всім сучасним вимогам, передусім є свідченням того, що Державна митна служба активно працює в напрямі розбудови інфраструктури, створення сприятливих умов для громадян, які перетинають кордон», зазначив начальник Львівської митниці Сергій Попазогло.

На сьогодні це єдиний піший перехід міжнародного значення. Щодня його перетинає близько 5 тис. громадян, серед яких мешканці прикордоння обох держав, учасники малого прикордонного руху.

Реклама партнерів

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк наголосив на важливій ролі цього переходу для Львівщини, як прикордонної області, зокрема для транскордонних зв’язків і співпраці між громадянами обох держав.

Відкриття нового приміщення пішого переходу дозволить збільшити кількість людей, які зможуть перетинати кордон в обох напрямах. Зокрема пропускну спроможність збільшено з 2600 до 8500 осіб (після реконструкції). Збільшено кількість смуг руху для громадян – до реконструкції їх функціонувало дві (вхід/вихід), після реконструкції – 4 смуги (по дві в кожному напрямку) та дві резервні. Приміщення пункту пропуску набуло європейського рівня, його обладнано сучасними технічними засобами митного контролю

Загальна площа службово-виробничої будівлі, яка вводиться в експлуатацію – 708,7 кв. м. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію, – 6,367 млн. грн.

Введення цього об’єкта в експлуатацію значно покращить умови перетину державного кордону для громадян та прискорить час виконання митно-прикордонних формальностей на даній ділянці державного кордону України.

Піший перехід «Шегині» було збудовано в грудні 1997 року і вводили його в експлуатацію як тимчасовий експериментальний варіант. Основною спорудою пішого переходу був тимчасовий павільйон модульного типу, оздоблений пластмасовою фурнітурою.

При проектуванні пішого переходу планувався пропуск до 300 громадян з умовою роботи 12 годин (тільки у світлий період доби). Враховуючи міжнародний статус пункту пропуску, починаючи з 2000 року, піший перехід функціонує цілодобово.

На підставі Протоколу Експертно-технічної ради Держмитслужби України від травня 2008 року було прийнято рішення про реконструкцію пішого переходу та виділено частину коштів на проведення будівельно-монтажних робіт.

Відповідно до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 року № 371, на реконструкцію пункту пропуску «Шегині» (піший перехід) 01.06.2012 Львівській митниці виділено кошти на завершення будівництва (5 341 200 грн.). Під час реконструкції піший перехід не припиняв своєї роботи – він працював постійно.

 Фото: прес-центр Держмитслужби України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.