ОСТАННІ НОВИНИ

Відремонтована вулиця Лесі Українки стала пішохідною

|

На вулиці Лесі Українки закінчилися ремонтні роботи. Відповідно до нової концепції пішохідних та паркувальних зон в центрі міста, після ремонту ця вулиця увійде до пішохідної зони.

«Сьогодні ми маємо якісно відремонтовано 450 метрів. Найскладнішими були роботи з комунікаціями, бо складні мережі, водопостачання, каналізування. Тут проходив старий мур, який в австрійські часи зруйнували. Все зроблено так, щоб лишити можливість для археологів в подальшому ці питання досліджувати і вивчати.

Єдина частина, яку ми не зробили, – від Вернісажу до проспекту Свободи. Ця ділянка буде запланована на наступний рік. Великий позитив, що ця вулиця стає повністю пішохідною – вона буде для людей, не для машин. Машини зможуть заїжджати тільки тоді, коли мова йде про доставку тої чи іншої продукції. Думаю, ця вулиця отримає друге дихання, тут відкриються нові заклади, будуть створені нові робочі місця. Щороку ми повинні одну-другу вулицю відкривати для львів’ян», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 «Гарантійний термін вул.Лесі Українки – 10 років, але я думаю, що він буде перевищувати його в багато разів, враховуючи якість проведення робіт.

Реклама партнерів

Слід зазначити, що роботи по інженерії були дуже складні, враховуючи, що тут великі глибини. Дуже багато робіт доводилось робити вручну. Техніку було нереально запустити», – зазначив в.о.начальника управління капітального будівництва ЛМР Ігор Фалюта.

Оскільки вулиця розташована на території  археологічного заповідника, проводились археологічні дослідження, а саме: збережені залишки складного комплексу фортифікацій – оборонний мур Низького Замку та 10 веж, роботи з консервації та музеєфікації збережених елементів першої лінії фортифікацій Львова.

Також протрасовано оборонний мур та вежі грубоколотим каменем іншої конфігурації. «Але напевно цієї інформації недостатньо для людини, яка приїхала до Львова, та й навіть львів’янину складно буде зорієнтуватися. Тож плануємо на наступний рік встановити таблички на будинках, щоб можна було показати, що тут була та чи інша вежа», – розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

 

До ремонту бруківки на вулиці було значно більше

Проектно-кошторисна документація розроблена інститутом ДП «Містопроект» – 11 млн 20 тис. грн. Підрядник – ВАТ «ЛСБМУ-1».

На 2012 р. передбачено виконання робіт на суму 10 млн. 100 тис. грн.

Довжина вулиці –550 м. Роботи виконувались на ділянці від вул Підвальної до вул Театральної. 

Виконано такі роботи: реконструкція дорожнього покриття проїзної частини, тротуарів з переведенням її у пішохідну зону; реконструкція дорожньо-каналізаційних мереж –448 м, замощення бруківкою проїзної частини –2794 мкв, влаштування тротуарів –1473,5 м.кв, встановлення бордюрів –1222 м, заміна водопроводів, заміна водопровідних вводів у будинки – 32 вводи, заміна каналізаційних колодязів на вуличному колекторі – 56 штук, підключення дощоприймачів – 19 штук та ринв, влаштування пожежних гідрантів – 6 штук.

Фото: Львівський портал  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.