ОСТАННІ НОВИНИ

Виставка Пінзеля в Луврі викликала справжній фурор - Костюк

|

Виставка «Скульптор бароко в Україні у середині ХVIII століття: Йоганн Георгій Пінзель», що вчора відкрили у Луврі, викликала справжній український фурор. Про це розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк, інформує прес-служба Львівської ОДА.

«Це грандіозна подія. Світове визнання геніального майстра, який творив, жив в Галичині. Кожен українець, галичанин, який тут перебував, відчуває особливу гордість за свою країну. Для мене є також знаменним, що початок  роботи експозиції збігається із 50-річчям творчої діяльності такої видатної людини, як  Борис Возницький. Саме він відкрив світу Пінзеля», – наголосив М. Костюк.

Нагадаємо, на відкриття виставки до Лувру прибула численна делегація з України на чолі з Міністром культури України Михайлом Кулиняком.

Виставка експонуватиметься з 21 листопада до 25 лютого 2013 року у Парижі.

Реклама партнерів

Зокрема у Луврі представлено 27 творів скульптора з чотирьох музеїв України. Переважна більшість робіт, які складають основу експозиції, надана з колекції Львівської національної галереї мистецтв (15 скульптур). Також експонуються твори з Тернопільського обласного краєзнавчого музею (7 робіт), Тернопільського обласного художнього музею (2 роботи) та Музею мистецтв Прикарпаття (3 роботи).

Додамо, виставка українського барокового скульптора Пінзеля у Луврі – це втілення мрії Бориса Возницького (багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв), який був першовідкривачем його творчості, рятівником спадщини, її дослідником та автором численних наукових публікацій про геніального скульптора. Б.Возницький створив «Музей сакральної скульптури ХVІІІ ст. Творчість І.Г.Пінзеля», який є відділом Львівської національної галереї мистецтв.

Фото: Львівська національна галерея мистецтв  

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.