ОСТАННІ НОВИНИ

США поки не буде вживати санкції проти України

|

Результати виборів не вплинуть на українсько-американські взаємини. У Державному департаменті США поки не мають наміру застосовувати санкції до України, заявив голова відділу України, Молдови і Білорусі Державного департаменту США Бекстер Гант, коментуючи перебіг парламентських виборів в Україні, передає «Голос Америки»

«Ми розділяємо позицію ОБСЄ та інших міжнародних спостерігачів щодо порушень під час виборчого процесу. А саме, проблеми зі свободою в медіа під час кампанії, дії виборчих комісій, зокрема регіональних виборчих комісій, використання державних ресурсів на підтримку проурядових кандидатів, як також проблеми, з якими зіткнулись опозиційні кандидати. Ми підтримуємо усі занепокоєння порушеннями, які зафіксували міжнародні спостерігачі», відмітив Гант.

За його словами, уряд США готовий і далі підтримувати тісні взаємини як з урядом України, так і з опозицією.

«Ми продовжуватимемо працювати, як з урядом України так і з опозиційними силами для розвитку наших відносин. Ми працюватимемо на підтримку політичних та економічних реформ в Україні та підтримаємо висловлене Україною бажання інтегруватись з Європою, бо в цьому майбутнє України і ми хочемо підтримувати цей процес. Звичайно ми спостерігаємо певні проблеми в Україні в останні роки, регрес демократії і ми спонукаємо уряд України, як публічно так і приватно, вирішувати ці проблеми і ми будемо це робити далі».

Реклама партнерів

Що ж до можливих санкцій проти українських урядовців, то у Державному департаменті США кажуть, що віддають перевагу співпраці, а не санкціям.

«Ми віддаємо перевагу співпраці з урядом України замість того, щоб йти шляхом санкцій. Ми вважаємо, що саме співпраця з Україною є шляхом досягнення спільних завдань. Отже ми продовжуватимемо йти цим шляхом, хоча я не можу зараз передбачити, що буде у майбутньому», – зазначив високопосадовець США.

Гант також заявив, що уряд США тісно координує свою політику щодо України з європейськими колегами.

«Наші європейські партнери заявляли, що хотіли б просунути вперед процес підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною, але для цього Україна повинна зробити певні кроки щодо дотримання демократичних стандартів. Ми також підтримуємо цю позицію і вважаємо, що в інтересах України є продовжувати співпрацю з нашими європейськими партнерами, щоб спробувати досягти намічених цілей».

Раніше колишній посол США в Україні Стівен Пайфер заявив, що резолюції Конгресу США вказують на те, що американська влада розглядає можливість санкцій щодо України.

«Коментарі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.