ОСТАННІ НОВИНИ

7 тисяч школярів Львівщини візьмуть участь у Міжнародному конкурсі з інформатики

|

За попередніми даними, в оргкомітеті Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», який відбудеться 11 листопада цього року, зареєстровано понад 60 тис. школярів України, з них 7 тис. – учні Львівщини. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

В Україні міжнародний конкурс для учнів 5-11 класів проводиться у більшості загальноосвітніх навчальних закладів вже п’ятий рік поспіль і з кожним роком його популярність зростає. За інформацією обласного координатора конкурсу, головного спеціаліста відділу дошкільної і загальної освіти Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Мирона Зелеза, у 2008 році участь у конкурсі, який тоді відбувався вперше, взяли 1 429 школярів, як правило, із загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області і до 2012 року кількість учасників значно зросла: у 2009 – понад 13 тис. учнів України, у 2010 – 26 тис., у 2011 – 42 тис. і у 2012 – понад 60 тис.

Ідея такого конкурсу виникла в 2003 році під час проведення в США Міжнародної Олімпіади з Інформатики у керівника литовської команди проф. Валентини Дагєне. Там же з’явилась і назва конкурсу. Відомий американський вислів про працьовитих і цілеспрямованих людей – «Busy as a beaver». Тому симпатичний бобер став символом цього турніру.

Перший конкурс був проведений у Литві в 2004 році. У наступному році в литовському місті Пасваліс одинадцять країн – Австрія, Данія, Естонія, Єгипет, Ізраїль, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Фінляндія – утворили Міжнародну Спільноту «Бобер» Завдання Спільноти – розробка та узгодження завдань національних конкурсів країн-учасників з метою підвищення комп’ютерної грамотності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою.

Реклама партнерів

В 2007 році Україна вперше взяла участь у роботі щорічного зібрання Міжнародної Спільноти «Бобер» і вже 2008 року конкурс стартував на теренах нашої держави.

Форма проведення цього конкурсу подібна до аналогічних конкурсів з математики і фізики «Кенгуру» та «Левеня». Основна відмінність – всі завдання учні виконують на комп’ютері.

Сайт конкурсу: http://bober.net.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.