ОСТАННІ НОВИНИ

Україна може обходитися без російського газу десятки років

|

Найбагатші природним газом області України – Харківська і Полтавська. Там залягає близько 1 трлн кубів блакитного золота. Про це повідомляє Forbes.ua.

“Навіть за украй консервативною оцінкою Управління енергетичної інформації США, в надрах цих областей залягають близько 1 трлн кубометрів блакитного палива. Україні цього вистачить, аби обходиться виключно своєю сировиною найближчі 20 років”, – констатує видання.

А ось на газі Прикарпаття, за розрахунками американців, можна протягнути лише пару років. Хоча в 1940-х регіон забезпечував 87% газового видобутку у всьому СРСР. Сьогодні родовища Західної України дають приблизно п`яту частину всього видобутку газу в країні.

Всього українська енергетика видає на-гора щорік близько 20 млрд кубометрів природного газу. Це втричі менше, ніж добувалося в 1970-х.

Якщо вірити Управлінню енергетичної інформації, Україні вистачить власного газу приблизно на 30 років.

Але є і більш оптимістичний сценарій. Його пропонує компанія IHS CERA, аналітики якої стверджують, що в українських надрах приховано близько 11,5 трлн кубометрів палива. Якщо виявиться, що експерти IHS мають рацію, наша країна зможе отримати енергетичну незалежність більш як на 200 років.

 

УКРІНФОРМ

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...