ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські медики стають донорами

|

Кожний день у закладах охорони здоров`я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Щоб привернути увагу до цієї проблеми та власним прикладом показати як кожна людина може допомогти врятувати життя, у Львові з 17 вересня  по 17 жовтня 2012 року управління охорони здоров`я ЛМР проводить акцію «Дні донора серед медичних працівників». Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Управління охорони здоров`я ЛМР проводить акцію «Дні донора серед медичних працівників» під гаслом «Beatus, qui prodest, quibus potest» – щасливий той, хто може комусь допомогти!

 «Потреба медичних закладів  у компонентах і препаратах крові росте із року у рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад, загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі. Часто бувають випадки, що кров потрібна вже, а її немає. Одного разу ми в першій ночі шукали кров для іноземної мешканки по всьому місту. На щастя, знайшли», – каже Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

З цією метою Володимир Зуб сьогодні сам став донором крові та звернувся до усіх медичних працівників Львова  та працівників мерії згуртуватися навколо цієї ідеї та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може допомогти врятувати людське життя. Акція проводиться у нашому місті вже втретє. Так, у 2011р. свою  кров  безкоштовно  здали  264 медичних працівників, у 2009 році- 215 медичних працівників.

Акція проводилася на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Довідка

Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки збільшують потребу в ній. Проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки за останні 20 років кількість донорів в Україні зменшилася вдвічі. Аналогічною є ситуація і у.Львові.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кровоздач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на 1 жителя країни потрібно заготовити 12-15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 45%.

В усьому світі безкоштовне донорство – об`єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів це родичі тих, хто опинився у лікарні.

Фото: ЛОО ПР

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...