ОСТАННІ НОВИНИ

Через видобування гравію двом населеним пунктам Львівщини загрожує затоплення

|

У Львівській області незаконне видобування гравію в руслі річки Стрий може обернутись лихом для мешканців селища Гнідичів та міста Жидачів. Про це сьогодні під час прес-конференції розповів голова комісія з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм, а також рішень Львівської облради, депутат від фракції ВО «Свобода» Михайло Блавацький.

За його словами, невідомі перемістили русло річки на 300 метрів в сторону і розкрадають природні ресурси. Якщо вчасно не зреагувати, таке втручання в екосистему загрожує підтопленням двом населеним пунктам. Окрім того, до русла річки з Кохавинської паперової фабрики звозять небезпечні відходи. За попередніми результатами експертиз – це сульфат (солі сірчаної кислоти), що завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу. Тисячі тонн відходів вже лежать поблизу русла річки.

«Через зміну русла річки навесні можуть відбутися затоплення, крім того, вода, змішана з відходами, потече в річку, до водозаборів, її вживатимуть люди, напуватимуть худобу. А потім ми запитуємо, чому в нас населення хворіє», – зазначив член комісії з питань екології Юрій Зірченко.

Окрім того, М. Блавацький додав, що токсичні речовини можуть потрапити і до водозабіру, з якого Львів бере воду.

Протиправну діяльність з видобуванням гравію та вивозом токсичних відходів депутати-«свободівці» пов’язують  із іншим депутатом облради, членом екологічної комісії ЛОР Михайлом Титикалом.

Фото:  ЛОР

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *