ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко купує “Кореспондент” ?

Львівський портал

|

Один з найбільших і найвпливовіших медіа-холдингів країни за крок до зміни власника. Новим видавцем журналу та інтернет-видання "Кореспондент" має всі шанси стати… Петро Порошенко. Таку інформацію "Українська правда" отримала одразу з декількох джерел.
Засновник "Кореспондента" американець Джед Санден давно виношував плани про продаж свого медіа-бізнесу. Після початку фінансової кризи доходи від реклами на цьому ринку стрімко впали, і Джед, що розглядав це виключно як бізнес, шукав покупця на медіа-активи.

В середині 2009 року Санден продав своє найперше дітище в Україні – англомовний тижневик Kyiv Post, власником якого став пакистанець Мохаммед Захур.

На початку 2010 року Санден закрив тижневик "Афіша". Пізніше права на український портал Afisha.ua, що належав Сандену, було продано російському медіа-холдингу "ПрофМедіа", який видає російський журнал "Афіша".
Крім того, під впливом кризи Санден закрив безкоштовну газету "15 хвилин", україномовний тижневик "Новинар" та декілька інших видань, в тому числі орієнтованих на жіночу аудиторію.

Досі у власності Сандена залишалися найтоповіші проекти. Це часопис "Кореспондент", який вважається лідером ринку загально-політичних журналів, однойменний сайт, який також посідає лідируючі позиції в рейтингу на створеному Санденом порталі Bigmir.net, а також сам портал Bigmir.net. Ці продукти об`єднані в один медіа-холдинг KP Media.

Реклама партнерів

За інформацією "Української правди", продажу цих активів супроводжувався неабиякою конкуренцією.

Так, переговори з Санденом про продаж вели також структури Ріната Ахметова. Зокрема, останнім часом Ахметов зацікавився ринком інтернет-медіа, вкладаючи гроші в розвиток порталу Tochka.net та онлайн-версії газети "Сегодня".

Однак на якомусь етапі в перемовини за "Корреспондент" також вступив Петро Порошенко.

"Він сказав Сандену приблизно таке: Джед, якщо ти не продаєш своє медіа, то мені нічого не треба. Але якщо продаєш, то продай мені, тому що в Україні не можна допустити концентрацію всіх медіа в руках однієї політичної команди", – розповіли джерела, обізнані з ходом переговорів.

У підсумку, як стало відомо "Українській правді", Санден дійсно вирішив не продавати свої медіа Ахметову. Покупцем він визначив Петра Порошенка. Зараз угода перебуває на завершальному етапі, за крок до свого оформлення.

За інформацією джерел, ціна продажу KP Media могла скласти 15-18 мільйонів доларів.

Можливо, у виборі продавця свою роль зіграло те, що Санден у 2004 році підтримував помаранчеву революцію. Крім того, за часів Леоніда Кучма сам видавець постраждав від "режиму" – в 2000-му Сандену було заборонено в`їзд до України. Це спричинило гучний скандал напередодні приїзду держсекретаря США Мадлен Олбрайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.