ОСТАННІ НОВИНИ

Львів може втратити дитячий Форум видавців через скнарість міських чиновників

Львівський портал

|

Через недофінансування Львівської міської ради Львів може втратити Міжнародний дитячий фестиваль «Форум видавців – дітям», який заплановано провести 28-30 квітня цього року. Таку тривожну думку сьогодні під час прес-конференції, присвяченій благодійній акції «Подаруй дитині книжку!», висловила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Вона розповіла, що для проведення дитячого форуму потрібно близько 400 тис грн., тоді як Львівська міська рада виділила з міського бюджету всього 35 тис грн.

«Це дуже мала сума. У мерії нам запропонували взяти ще 40 тис грн. з Форуму видавців, щоб вийшло 75 тис грн. Але якщо ми так зробимо, то у нас практично нічого не залишиться на дорослий форум, який відбудеться восени», – сказала О. Коваль.

Якщо мерія не подбає про виділення решти коштів, то дитячий форум може опинитися під загрозою зриву. Оскільки, за словами пані Коваль, організатори не зможуть змонтувати сцену у подвір’ї Палацу мистецтв, де зазвичай відбувається багато різних атракцій.

Реклама партнерів

«Також не зможе приїхати на дитячий форум і поспілкуватися з дітьми жоден письменник, бо видавці не мають грошей, щоби привезти письменників на цей захід. Ми робимо унікальні акції і Львів може втрати цю можливість, бо міськрада виділила так мало грошей. Тому сподіваюсь, що міські депутати переглянуть бюджет і знайдуть кошти. Бо я навіть не хочу допускати думки, що Львів може втратити форум видавців чи дитячий форум, який стає однією з найпомітніших подій взагалі в Україні», – зазначила президент ГО «Форум видавців». 

Натомість секретар Львівської міської ради Василь Павлюк спробував заспокоїти О.Коваль пообіцявши, що мерія зробить усе, аби знайти кошти на даний захід. Також він запросив пані Коваль звернутися із цим питанням до депутатського корпусу Львівської міськради завтра на засіданні сесії. 

«Це питання має ставитися не лише до мене, але й до усього депутатського корпусу, бо не я один вирішую, куди виділяти кошти. Формується бюджет і він залежить не лише від депутатського корпусу зрештою, але й від виконавчих органів, які формують цей бюджет. Це глибинне питання, тому я запрошую вас, пані Лесю, завтра на сесію міськради, щоби Ви виступили і особисто звернулися до депутатського корпусу з цим питанням», – сказав В.Павлюк.

«Ми будемо переглядати бюджет, будемо пробувати знайти якісь кошти. Бюджет є дуже дірявим і нам дуже важко. Але ми будемо щось шукати, звідкись забирати гроші, все це буде в процесі. Сподіваюсь, ми щось придумаємо», – додав він.

У свою чергу Олександра Коваль зазначила, що є дуже багато заходів, які можна робити без бюджетних коштів, тому ліпше ті кошти перекинути на книжкові форуми. З цим зауваженням погодився і сам В.Павлюк.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.