ОСТАННІ НОВИНИ

Герої України вимагають від Януковича зупинити земельний дерибан на Львівщині

Львівський портал

|

Чотири Герої України — Борис Возницький, Степан Хмара, Юрій Шухевич та Роман Іваничук — оприлюднили сьогодні відкритого листа до Президента України Віктора Януковича, в якому вимагають зупинити розкрадання земель у Львівській області. 

“Упродовж кількох останніх років знахабнілі мародери, серед яких є відомі державні чиновники, а також деякі правоохоронці, вилучили кількасот гектарів Брюховицьких лісів першої категорії, львівської лісопаркової зони, оздоровчо-кліматологічного та селекційно-насіннєвого призначення під котеджну забудову” – зазначено у листі.

Як зауважила на прес-конференції депутат Львівської міської ради Віра Лясковська, йдеться про сотні гектарів лісів у Брюховичах, а також десятки гектарів сільськогосподарських земель в приміському селі Оброшино, землю Львівського геріатричного інтернату, а також в кількох інших районах.

Як зазначила В.Лясковська, справа про 19 гектарів земель у Брюховичах, що були не законно передані двом фірмам – “Новобуд-дизайн” та “Буддизайн” – отримала несподіване продовження. “Незважаючи на всі судові рішення Верховного та Вищого адміністративного суду, якими було скасовано рішення Брюховицької селищної ради від 2004 року, а також те, що проти керівників порушено кримінальні справи, Мукачівський суд на Закарпатті ухвалив рішення, яким селищну раду зобов`язали продати цим фірмам 19 гектарів землі. А ті одразу ж продали цю землю іншим юридичним особам, після чого фірми-продавці пішли на ліквідацію” – сказала вона.

Реклама партнерів

За словами В.Лясковської, йдеться про землі Львівської кардіологічної лікарні, що має цю землю в постійному користуванні під реабілітаційний центр.

Водночас підписанти апелюють до Президента щодо справи про незаконну передачу приватній фірмі “Ремонт” 328 гектарів лісу у тих же Брюховичах під житлове будівництво. За словами В.Лясковської, останню касаційну скаргу в цій справі було скеровано до Вищого адмінсуду ще в січні минулого року і від того часу суд її не розглянув.

“Основне, що кооператив “Ремонт”, як і “Новобуддизайн” та “Буддизайн” і всі інші фірми, що беруть участь в пограбуванні і знищенні державних лісів, належать одному і тому ж грабіжнику і зареєстровані за тією ж адресою”- наголошено в листі. За словами Юрія Шухевича, йдеться про екс-начальника управління земельних ресурсів ЛОДА Михайла Лавейкіна і про це вже неодноразового говорилося на різних рівнях — від обласної ради аж до вищого керівництва держави.

Ю.Шухевич також зазначив, що ще одна фірма, яку пов`язують з М.Лавейкіним, “Експерт-Логіст-Львів” має безопсередній стосунок до грабунку 90 гектарів земель сільськогосподарського призначення, що належать Науково-дослідному сільськогосподарському інституту. Разом із ще однією фірмою “Фаворит-інвест”, яку Ю.Шухевич пов`язує із заступником голови ЛОДА Володимиром Губицьким, ці дві фірми змогли домогтися переведення десятків гектарів найцінніших сільськогосподарських земель у землі рекреаційного призначення для дачної забудови. “За моїми даними, фірмою “Фаворит-інвест” керує виконроб Губицького, що проводив роботи на Цитаделі, де Губицький збудував готель на місці колишнього німецького концтабору” – наголосив Ю.Шухевич.

Натомість експерт із земельних питань Петро Коваль зазначив, що зміна призначення цих земель відбулася за безпосередньої участі попереднього керівництва Львівської ОДА.

У листі згадують і про ще одну оборудку із землею Львівського геріатричного інтернату. “З відвертим цинізмом і аморальністю першого березня 2010 року керівництвом облдержадміністарції, з грубим порушенням чинного законодавства, було прийнято розпорядження про передачу у постійне користування земельної ділянки площею 2,4 га, пограбованої у Львівського геріатричного центру і передано віртуальній фірмі “Милосердя” під будівництво котеджів нібито для інвалідів, а насправді для шахраїв. До цього часу розпорядження голови облдержадміністрації не скасовано, судова справа не рухається” – зазначено у листі.

З огляду на ці факти Герої України просять президента “доручити правоохоронним органам всесторонньо, принципово і об`єктивно розслідувати перераховані махінації певними посадовими особами з метою розграбування державного і суспільного багатства в особливо великих розмірах і дати їм правову оцінку”. Автори листа вважають, що такі дії сприятимуть позитивному іміджу України в боротьбі з корупцією і будуть яскравим прикладом реальної боротьби з нею.

При цьому В.Лясковська зауважила, що вже не один раз зверталася до вищого керівництва держави з цими проблемами, однак у переважній більшості отримувала чемні відписки. Проте вона сподівається, що на цей раз так не буде, інакше “ми всі оголосимо йому про недовіру”.

Водночас Юрій Шухевич розповів, що підписанти листа планують провести зустріч з керівництвом силових структур області та головами судів, аби обговорити цю проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.